Відбувся брифінг КВУ: «Другий тур виборів: основні проблеми і ризики»

 

Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що другий тур виборів відбудеться 15-го листопада у 7-ми громадах, та 22-го листопада, де пройдуть вибори у більшої кількості громад. Ймовірно, що другий тур буде відбуватись в умовах карантину вихідного дня, що може позначитись на явці виборців. Щоб зменшити вплив карантину вихідного дня на виборчий процес, Комітет виборців закликає головного санітарного лікаря та міністра охорони здоров’я акцентувати увагу на безпековому факторі. Місцева влада чергу має провести інспекцію щодо готовності виборчих дільниць до дня голосування, аби уникнути помилок та порушень, які були зафіксовані під час першого туру виборів.
Також Олексій Кошель зазначив, що останній тиждень виборів традиційно провокує сплеск використання технології чорного піару. До прикладу, у Facebook-групі міста Херсон, була поширена інформація про кандидата в мери міста щодо того, що він начебто планує зносити пам’ятник Георгія Потьомкіна, якого вважають засновником Херсона. Така чорна кампанія значно може вплинути на результати виборів. Також локомотивом негативного впливу соціальних мереж на виборах є Telegram-канали, де анонімно публікують неправдиву інформацію на велику аудиторію.
Аналітик КВУ Денис Рибачок зазначив основні причини затримки оголошення результатів виборів, вказавши, що головною причиною такого довготривалого підрахунку голосів є судові оскарження результатів виборів. В результаті ТВК не можуть завершити підрахунок голосів поки тривають судові процеси. За інформацією спостерігачів КВУ, Чернівецька ТВК досі не встановила результати виборів першого туру. ТВК вирішили провести перерахунок голосів на 62 виборчих дільницях. Також була змінена голова ТВК, а три члени комісії захворіли на коронавірус. КВУ також провели оцінку виборчого процесу у Львові і не знайшли підстав говорити про масові фальсифікації у місті.
КВУ вважає, що ЦВК має втрутились у встановлення результатів виборів у проблемних громадах. «На думку Комітету виборців, наразі вкрай важливо припинити всі маніпуляції, пов'язані зі встановленням результатів виборів. Як це можна зробити? Ми вважаємо, що в ситуацію повинна втрутитися Центральна виборча комісія і самостійно встановити результати виборів у проблемних громадах", – зазначив аналітик КВУ. "Є ч. 6 ст. 205 Виборчого кодексу, яка чітко говорить, що у разі, якщо територіальна виборча комісія не встановила в порядок і в терміни, передбачені Виборчим кодексом, результати відповідних місцевих виборів, то в такій ситуації результати місцевих виборів може встановити безпосередньо ЦВК", – додали в КВУ.