ВООЗ закликає світових лідерів на Генеральній Асамблеї ООН зосередитися на провадженні вакцин, готовності до пандемії та поверненню ЦУР

ВООЗ закликає лідерів на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН (ГА ООН) гарантувати рівний доступ до вакцин проти COVID-19 та інших засобів, що рятують життя; забезпечити кращу підготовку світу до реагування на майбутні пандемії; та відновити зусилля щодо досягнення Цілей сталого розвитку (ЦУР).

Пандемія COVID-19 вже забрала життя майже 5 мільйонів людей по всьому світу, і вірус продовжує активно циркулювати у всіх регіонах світу.

Вакцини є найважливішим інструментом припинення пандемії та порятунку життів та засобів до існування. Понад 5,7 мільярдів доз вакцини було введено у всьому світі, але 73% усіх доз було введено лише у 10 країнах. Країни з високим рівнем доходу ввели в 61 разів більше доз на населення, ніж країни з низьким рівнем доходу. Чим довше зберігатиметься несправедливість щодо вакцин, тим більше вірус буде продовжувати циркулювати та розвиватися, і чим довше триватиме соціальний та економічний зрив.

Завданнями ВООЗ є вакцинація щонайменше 40% населення кожної країни до кінця цього року та 70% до середини наступного року. Ці цілі досяжні, якщо країни та виробники вірять у справжнє зобов'язання щодо справедливості вакцин.

ВООЗ закликає країни негайно виконати свої зобов’язання щодо розподілу дози та обмінятись найближчими постачаннями вакцин з COVAX та AVAT (Африканська робоча група з придбання вакцин COVID-19); ВООЗ також закликає виробників надати пріоритет постачанням COVAX та партнерам, а країнам та виробникам сприяти обміну технологіями, ноу-хау та інтелектуальною власністю для підтримки регіонального виробництва вакцин.

Незважаючи на те, що країни зосереджуються на припиненні цієї пандемії, світ також повинен підготуватися до майбутніх пандемій та інших надзвичайних ситуацій для здоров’я.

COVID-19 застав світ, включаючи багаті країни, непідготовленим до пандемії такого масштабу. Це особливо сильно вразило вразливе населення та посилило нерівність.

ВООЗ закликає всі країни розірвати цикл «паніки та занедбаності», що спостерігається після попередніх надзвичайних ситуацій із здоров’ям, та виділити належні фінансові ресурси, а також політичну волю для посилення готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я у всьому світі.

Загальне охоплення здоров'я (UHC) є основою глобальної безпеки здоров'я. Незважаючи на прогрес у галузі УВК за останні роки, 90% країн повідомили про перебої в наданні основних медичних послуг через пандемію, наслідки яких відбилися і поза сектором охорони здоров’я.

Серйозні інвестиції в охорону здоров'я та готовність до пандемії мають вирішальне значення не тільки для посилення глобальної безпеки здоров'я, але і для повернення до порядку денного сталого розвитку на період до 2030 року.

Пандемія змінила прогрес у досягненні ЦУР, включаючи досягнення, досягнуті щодо викорінення бідності, усунення гендерної нерівності, вакцинації дітей від інфекційних хвороб та навчання дівчаток та хлопчиків. Але це також дає світові нові можливості робити щось інакше, а також по -справжньому співпрацювати над покращенням - до здорового, справедливого, більш інклюзивного та сталого світу.

ВООЗ закликає світових лідерів, які цього тижня зібралися в Генеральній Асамблеї ООН, скористатися моментом та взяти на себе зобов’язання щодо узгоджених дій, належних ресурсів та солідарності, щоб побудувати краще майбутнє для людей та планети.