Вибори в громаді на Дніпропетровщині фактично зірвані, - КВУ

Перші місцеві вибори в Черкаській селищній об’єднаній територіальній громаді (Дніпропетровська обл.), призначені на 23 грудня, є фактично зірваними.

Станом на 21 листопада у громаді досі не розпочала роботу Черкаська селищна виборча комісія, що відповідає за організацію виборчого процесу. В результаті не виконаними є кілька десятків положень Закону «Про місцеві вибори». Зокрема, не складено кошторис доходів і видатків для підготовки виборів, не утворено виборчі округи, не відбувається висування та реєстрація кандидатів тощо.

Черкаська селищна комісія мала бути утворена ще 10 листопада. Її мала утворити Новомосковська районна комісія, однак вона відмовилася це робити.

Причиною стала ухвала Київського окружного адміністративного суду від 2 листопада за позовом народного депутата А. Вітка (в справі № 640/18007/18), якою було зупинено дію рішень окремих місцевих рад про об’єднання. Зокрема, й рішення Черкаської селищної ради від 22.12.2017 №02-20/VII "Про добровільне об'єднання територіальних громад». Загалом ухвала суду стосувалася 34 об’єднаних громад.

Проблема в тому, що на момент судової ухвали ЦВК вже призначила вибори в цих громадах. Тому 8 листопада ЦВК прийняла окрему Постанову, якою вирішила надіслати ухвалу безпосереднього до виборчих комісій, які відповідальні за організацію виборчого процесу.

Фактично ні суд, ні ЦВК не зупиняли виборчий процес в цих громадах. Центрвиборчком лише передав інформацію про ухвалу суду до ТВК. Однак Новомосковська районна комісія вирішила, що не має права організовувати виборчий процес після ухвали суду.

За даними КВУ в решті, 33 проблемних громадах, організація виборів триває.

Варто відзначити, що вибори в Черкаській ОТГ зриваються вже не вперше. Останній раз вони мали відбутися ще в квітні 2018 р., однак тоді їх також не було проведено через ухвалу суду. При цьому Дніпропетровська ОДА офіційно не виявила порушень в ході створення Черкаської об’єднаної громади.

23 грудня виборці Черкаської ОТГ мали обирати депутатів та голову новоствореної об’єднаної громади. Чисельність громади – 10 тис. осіб. Її було утворено шляхом об’єднання Черкаської селищної та Гвардійської селищної рад. Громада цікава тим, що на її території знаходяться два військові містечка, в яких дислоковані кілька військових частин, в тому числі 93 окрема механізована бригада та 25 окрема повітряно-десантна бригада.