За два останні місяці у Чернігові проведено обшуків у 5 разів більше, ніж за попередні 6 років

Комітет виборців України продовжує відстежувати ситуацію з тиском влади на місцеве самоврядування.

Експерти КВУ проаналізували аномальне зростання уваги правоохоронців до діяльності чернігівської міської влади. За часів каденції чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, впродовж 2016–2021 рр., правоохоронними органами загалом було проведено у Чернігові 11 обшуків. Водночас, з 22 жовтня цього року в місті вже проведено 56 обшуків. Тобто, за два останні місяці проведено обшуків у 5 разів більше, ніж за попередні 6 років.

Експерти КВУ пов’язують сплеск уваги правоохоронців до Чернігова з призначенням наприкінці жовтня 2021 року проміжних виборів до Верховної Ради України у 206 окрузі з центром у м. Чернігів. Вибори заплановано на 27 березня 2022 року.

У КВУ вбачають в таких діях правоохоронних органів ознаки прямого політичного тиску на місцеве самоврядування та на чернігівського міського голову Владислава Атрошенка. Такі дії можуть відбуватися з метою створення негативного іміджу окремих кандидатів та політичних сил та використання адміністративного ресурсу в інтересах провладних кандидатів.

Упродовж останніх виборчих кампаній КВУ вже фіксував зростання випадків застосування адміністративного ресурсу на користь провладних кандидатів, зокрема, на проміжних виборах у 87 окрузі в Івано-Франківській області та 184 окрузі в Херсонській області.

У жовтні 2021 року Комітет виборців України оприлюднив результати дослідження, під час якого було проаналізовано понад 13 тис. судових проваджень, відкритих з січня 2020 року, в яких фігурують різні органи місцевої влади в Україні: мери міст, місцеві ради, облдержадміністрації та інші. Тоді було виявлено закономірність, що увага правоохоронних органів переважно стосується органів місцевого самоврядування (80% судових рішень), а не Служби автодоріг та облдержадміністрацій, хоч саме в цих органах зосереджено 80% коштів. Така диспропорція може свідчити про вибіркове правосуддя та вибіркову увагу до місцевого самоврядування. У КВУ застерігають владу від застосування адміністративного ресурсу та політичного тиску на виборах у 206 окрузі.