За місяць канікул депутати зареєстрували більше 100 законопроектів

Попри перебування у відпустках, окремі народні депутати продовжують активно займатися законодавчою діяльністю. Так, за місяць канікул (з 14 липня по 22 серпня) було зареєстровано 128 нових законопроектів. Однак значна частина таких ініціатив ризикує потрапити в категорію законодавчого спаму.

«Темпи реєстрації законопроектів під час канікул залишаються такими самими, що й впродовж сесії. Однак, як правило, саме в літній період в парламенті найчастіше з’являються неякісні законодавчі пропозиції. Адже влітку неможливо провести діяльність, яка передує створенню повноцінного документу. Зокрема, організувати експертне обговорення ініціативи, отримати висновки профільних організацій, провести фокус-групи тощо», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

При цьому саме в період канікул народні депутати зареєстрували низку резонансних законопроектів. Зокрема, щодо внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності, №6773), відповідальності за незаконне перетинання державного кордону (№7017), процедури звільнення та призначення обмудсмена (№7018). Крім того, під час канінкул було подано низку законодавчих ініціатив на чутливі для суспільства теми, що потребувало відповідного обговорення. До прикладу, законопроект №6747 щодо права лікаря на відмову від аборту через міркування совісті.

«На практиці в період відпусток законопроекти подають не самі народні депутати, а їхні помічники чи працівники апарату партії. Як правило, народний депутат заздалегідь ставить свій підпис під документами, а текст законопроекту може допрацьовуватися без жодної участі парламентаря. В результаті, намагаючись пропіаритися як законотворці, депутати закидають апарат ВРУ великою кількістю спаму», - додав Олексій Кошель.