За півроку депутати 9 скликання прийняли менше законів, ніж їх попередники

Комітет виборців порівняв кількісні показники роботи Верховної Ради IX та VIII скликань за перші півроку роботи.

Зокрема, до уваги було взято кількість прийнятих законів, зареєстрованих законопроектів та проведених пленарних засідань.

За даними КВУ кількість прийнятих законів у Раді попереднього скликання перевищила відповідні показники чинного парламенту. Так, за перші півроку року депутатами ВР VIII скликання було прийнято 173 закони, тоді як ВР IX скликання – 155 законів.

Також депутати ВР VIII скликання зареєстрували більше законопроектів, ніж їх наступники: 1,7 тис. та 1,3 тис. відповідно.

Однак депутати ВР IX скликання частіше працювали в пленарному режимі. За півроку вони провели 72 пленарні засідання, їх колеги – 63.

«Розмови про турборежим виявилися звичайним політичним міфом. Кількісні показники роботи ВР IX скликання не є вищими, аніж у їх попередників. А в таких питаннях як кількість прийнятих законів чи поданих законопроектів вони взагалі є нижчими від результатів роботи депутатів VIII скликання», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

«Загалом не варто судити про результати роботи парламенту лише оцінюючи кількість прийнятих законів, однак саме такий підхід неодноразово демонструвало керівництво ВР і депутати монобільшості, акцентуючи на своїй ефективності. При цьому дані КВУ показують, що підстав для подібних заяв немає. Тому в подальшому варто або взагалі відмовитися від поняття «турборежим», або називати «турборежимом» і роботу Ради VIII скликання», – додав О. Кошель.

Нагадаємо, що ВР VIII скликання розпочала роботу 27 листопада 2014 року, ВР IX cкликання – 29 серпня 2019 року.