За три місяці депутати підтримали лише 14% урядових законопроектів, - КВУ

Однією з ключових проблем у Верховній Раді IX скликання є низька підтримка законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України. Так, за три місяці роботи законами стали лише 14% проектів, зареєстрованих урядом.

Всього за період 29 серпня 2019 року-21 листопада 2019 року урядом О. Гончарука до парламенту було подано 63 проекти законів, із яких стали діючими законами 9. Ще 2 закони було підтримано Верховною Радою, але вони очікують на підпис Президента.  Із поданих проектів законів 48% стосувалися сфери податків, бюджету, економічної, фінансової та промислової політик, 16% – питання організації державної влади, правової політики, правоохоронної діяльності та прав людини.

Ці показники є майже вдвічі нижчими, аніж в уряду А. Яценюка за аналогічний період. Із 2 грудня 2014 року по 1 березня 2015 року урядом було подано 65 проектів законів, із яких прийнято 17 або 26%. Щодо розподілу за сферами, то, як і в О. Гончарука, майже половина всіх проектів законів, поданих урядом А. Яценюка, стосувалися сфери податків, бюджету, економічної, фінансової та промислової політик.

«За три місця народні депутати прийняли 72 закони і лише 9 з них були ініціативою уряду. Враховуючи, що Україна є парламентсько-президентською республікою, показники продуктивності Кабміну мали б бути в кілька разів вищими. Адже Кабмін, в першу чергу, відповідає за реалізацію прийнятих законів і є логічним, коли продуктивність уряду перевищує показники народних депутатів, а не навпаки. Показовий приклад – закон про т.зв. ринок землі. Депутати проголосували в першому читанні за власний законопроект попри те, що в парламенті був зареєстрований урядовий проект закону», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.