За три роки депутати 77 разів намагалися скасувати прийняті закони

Народні депутати 77 разів намагалися скасувати закони та постанови, прийняті за час роботи ВР VIII скликання. Жодного разу успішно.

Серед іншого депутати намагалися скасувати результати голосування за закони щодо заборони георгіївської стрічки, призначення позачергових виборів в Кривому Розі, перейменування Дніпропетровська, мовних квот на телебаченні, е-декларацій, особливого статусу Донбасу та підвищення пенсій.

Ініціювати відповідні рішення народні депутати можуть у відповідності до Регламенту Верховної Ради. Так, згідно із ч. 1. ст. 48 Закону «Про Регламент Верховної Ради України» рішення парламенту можуть бути скасовані до підписання відповідного акту Головою ВР. Рішення про скасування результатів голосування за закон, постанову чи інший акт ВР приймається більшістю голосів від конституційного складу парламенту.

Найчастіше скасувати результати голосувань за прийняті акти намагалися депутати опозиції. Так, члени «Опозиційного блоку» ініціювали відповідні рішення 19 разів. Серед депутатів антилідером за цим показником є позафракційний нардеп-свободівець Юрій Левченко, який за три роки вимагав скасувати голосування за 25 прийнятих законів та постанов.

Попри часті спроби народні депутати не спромоглися скасувати жодного прийнятого закону. В середньому «за» голосували 52 депутати із 226 необхідних.

«Є кілька причин, чому народні депутати так часто намагаються скасувати прийняті акти парламенту. З одного боку, значна частина законів справді приймаються із порушенням норм Регламенту, що провокує скарги депутатів.

Однак політичні сили часто ініціюють скасування законів з метою самопіару. Показово, що окремі закони намагалися скасувати відразу кілька фракцій одночасно. До прикладу, депутати «Самопомочі», «Батьківщини» та представники партії ВО «Свобода» зареєстрували три різні постанови про скасування закону щодо особливого статусу Донбасу. Трьома різними постановами також було передбачено скасування закону про Конституційний суд і чотирьома – щодо судової реформи. Такі безуспішні дії депутатів нагадують розмахування кулаками після того як бійка вже закінчилася, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Крім того, реєстрація постанов про скасування прийнятих актів вже стала своєрідною технологією. У такий спосіб депутати штучно затягуються підписання закону. Адже відповідно до Регламенту голова ВР не може підписати закон до того моменту, допоки не буде розглянуто всі постанови про скасування результатів за його голосування», - додав Олексій Кошель.