Вітряна віспа
20-10-2022 09:15
Вітряна віспа – це гостре інфекційне захворювання, викликане вірусом вітряної віспи (VZV), ДНК-вірусом, що є представником третьої групи родини герпесвірусів. Після первинної інфекції VZV персистує в організмі (в гангліях чутливих нервів) як прихована інфекція і може в подальшому бути причиною оперізуючого герпесу. Первинне зараження VZV викликає вітряну віспу.
Вітряна віспа зазвичай передається повітряно-крапельним шляхом від інфікованої людини. Високі вірусні титри виявляються в характерних пухирцях; таким чином, передача може також відбуватися при безпосередньому контакті з цими везикулами.
Реактивація вірусу може відбутися при імуносупресії та під час зараження коронавірусною хворобою 2019 (COVID-19).
Це в основному дитяче захворювання, більше 90% випадків спостерігається у дітей молодше 10 років. Хвороба має доброякісний перебіг у ...
- Мітки:
Збережіть собі список потрібних щеплень
15-10-2022 09:02
Збережіть собі список потрібних щеплень
- Мітки:
Як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном, після повернення в Україну?
10-10-2022 11:57
Усе більше українців, які внаслідок війни виїхали за кордон, повертаються додому. У багатьох із них виникає питання, як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном, після повернення в Україну? Чи будуть вони враховані?
Відповідь — так, будуть. Відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил, особам, які отримують визнані Всесвітньою організацією охорони здоров’я щеплення, мають видати міжнародне свідоцтво про щеплення за визначеною формою.
У свідоцтві має бути наведена така інформація:
- назва вакцини,
- дата проведення щеплення,
- виробник, доза та серія вакцини,
- термін дії свідоцтва про щеплення.
Лікар або інший уповноважений медичний працівник, який контролює введення вакцини, м...
- Мітки:
COVID-19 повертається: на Сумщині запровадили масковий режим
07-10-2022 08:57
На Сумщині з 7 жовтня запроваджується масковий режим через зростання захворюваності COVID-19, повідомив голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
- Мітки:
Масковий режим та прості правила, про які ми забули
06-10-2022 08:55
У деяких містах України, зокрема на Львівщині та Тернопільщині, через ріст захворюваності на ковід посилюють карантинні заходи та повертають масковий режим.
- Масковий режим ніхто не відміняв. На жаль, зараз люди не акцентують на цьому увагу. Але ковід нікуди не дівся, про це свідчить показник захворюваності, який росте в області з серпня. Людина може не знати, що захворіла, а коли це з’ясовується, то треба розуміти, що вона вже проконтактувала з іншими людьми у магазинах, аптеках, транспорті. Тому у громадських місцях обов’язково треба одягати захисну маску та дотримуватись соціальної дистанції. А після - ретельно помити руки та продезінфікувати антисептиком. Разом з вакцинацією усе це - шанс зберегти своє життя та сформувати колективний імунітет проти коронавірусної інфекції.
- Мітки:
В УКРАЇНІ ДОЗВОЛИЛИ ДРУГУ БУСТЕРНУ ДОЗУ ВІД COVID-19 ЛЮДЯМ 60+ ТА ЛЮДЯМ ІЗ ХРОНІЧНИМИ ХВОРОБАМИ
27-09-2022 11:58
В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби усім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.
Відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) № 16-06/2022 були затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1249 від 19 липня 2022 року.
Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози для таких груп населення:
люди віком понад 60 років;
люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;
люди з інвалідністю;
люди з імуносупресі...
- Мітки:
ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ: ХОЛЕРА
27-09-2022 11:56
Холера — це небезпечне захворювання, яке може спричиняти важку гостру водянисту діарею зі зневодненням.
Людина може захворіти на холеру після вживання води чи їжі, зараженої бактерією Vibrio cholerae.
Холера вражає як дітей, так і дорослих і може призвести до смерті протягом декількох годин, якщо її не лікувати. Однак, у багатьох людей захворювання минає безсимптомно або з легкими чи помірними симптомами.
Основні симптоми холери:
діарея, яка виникає раптово;
випорожнення дуже рідкі, можуть мати білий колір і нагадувати «рисовий відвар»;
можуть бути нудота і блювання;
можуть виникати судоми в м’язах, найчастіше — у литках;
ознаки зн...
- Мітки: