"ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ-2014. Ризики та виклики: захист прав виборців, захист бюлетенів, скриньок та протоколів"

20 жовтня о 11.30 в приміщенні інформаційної агенції УНІАН відбулася прес-конференція Комітету виборців України (КВУ) та Асоціації виробників систем опломбування (АВСО). Була презентована технологія забезпечення контролю бюлетенів, виборчих скриньок та протоколів дільничних виборчих комісій, озвучені можливі загрози фальсифікацій у виборчому процесі та методи протидії.


Ростислав Цирень – президент АВСО наголосив: «Надійний захист виборчих скриньок з бюлетенями під час голосування та оригіналів протоколів дільничних комісій з «мокрими» печатками завжди сприяв забезпеченню достовірності результатів виборів. Проте, сьогодні всі безпекові складові виборчого процесу актуальні, як ніколи. Відповідно до вимог Закону «Про вибори народних депутатів України» , Центрвиборчком забезпечив дільничні комісії номерними пластиковими пломбами підвищеного захисту, які відповідають вимогам конструкції виборчих скриньок, та спеціальними захисними пакетами (сейф-пакетами) для відправлення оригіналів протоколів дільничних комісій до ОВК. Закон досить детально прописав порядок опломбування скриньок, їх огляду, дій при виявленні пошкодження пломб, пересилки оригіналів протоколів про результати виборів. Але зміни, які могли б остаточно нівелювати ризики втручання, на жаль, так і залишились на порядку денному.
Наталія Линник – Заступник Генерального директора ВГО КВУ – наголосила на високому в цьому році є і захист бюлетенів, як на президентських так і на місцевих виборах, територіальні виборчі комісії будуть забезпечені номерними пломбами та захисними пакетами.
«Одним з важливих аспектів забезпечення достовірності результатів виборів є надійний захист бюлетенів, виборчих скриньок та оригіналів протоколів дільничних комісій з «мокрими» печатками», - повідомила на прес-конференції Наталія Линник.
Також представник КВУ презентувала просвітницьку літературу для виборців щодо захисту їх виборчих прав, запобігання підкупу голосів виборців, сприянню усвідомленому вибору.

Прес-служба ВГО КВУ