В Одесі обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори

26 червня 2015 року в Одесі відбулося громадське обговорення питань удосконалення законодавства про місцеві вибори в Україні.

Організатором заходу виступила Одеська обласна організація КВУ і Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів. Громадське обговоренне пройшло в рамках проекту «Кампанія на підтримку нового закону про місцеві вибори та сприяння забезпеченню громадського порядку на виборчих дільницях, а також моніторинг виборчого процесу протягом місцевих виборів 25 жовтня 2015 року», який реалізується за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

У обговоренні взяли участь 26 експертів, які представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

Як повідомив голова Одеської обласної організації ВГО КВУ Анатолій Бойко, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Після представлення основних положень законопроекту про місцеві вибори, прийнятого 18 червня в першому читанні, в залі розгорнулась жвава дискусія.

Зокрема, доктор політичних наук Денис Яковлев зазначив, що на якості виборів негативно відзначається відсутність дебатів та висловився за додаткове законодавче стимулювання цього механізму. Крім того, він підкреслив необхідність впорядкування процесу передачі документації від ДВК то ТВК, аби уникнути хаосу та неорганізованості, які хронічно супроводжують цей процес в Україні.

Крім цього, політолог Ярослав Католик звернув увагу на неврегульованість, на його погляд, у законі процедури дострокового припинення повноважень членів ДВК.

За результатами громадського обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні учасники визначили, що прийнятий закон містить дуже багато суперечливих норм та вимагає кардинального доопрацювання.

Прес-служба КВУ