ЗАМІНИ У ВИБОРЧИХ КОМІСІЯХ ПРОБЛЕМНИХ ОКРУГІВ ТРИВАЮТЬ

Сьогодні, 4 листопада, заміни проведено в окружних виборчих комісіях округів № 49 та 60 (Донецька область), а також 198 (Черкаська область). На окремих ОВК заміна складу після 26 жовтня набула масового характеру.


Зокрема, 4 листопада за ініціативою партій ЦВК замінила одразу 8 членів окружної комісії 198 округу: 1 – від партії «Громада», 1 – від Комуністичної партії України, 2 – від УДАРу, 2 – від Батьківщини і 2 – від Партії регіонів.


198 округ з центром в м. Сміла – один з тих, де боротьба за депутатський мандат після виборів продовжується в суді. Різниця між кандидатами Сергієм Рудиком та Віктором Тимошенко (обидва самовисуванці) складає тільки 545 голосів (або 0,26%), і В.Тимошенко оскаржував результати виборів. Втім, коли 3 жовтня за рішенням суду ОВК перераховувала бюлетені двох дільниць (№710238 та №710930), відрив між кандидатами не скоротився.

Також сьогодні ЦВК провела заміну члена окружної комісії №60 (м. Волноваха Донецької обл.) за ініціативою Партії регіонів. Крім того, п’ять членів ОВК № 49 (з центром в м. Костянтинівка Донецької обл.) подали особисті заявою про складення повноважень.


Склад ОВК №49 вже мінявся принаймні тричі. Так, 30 жовтня було призначено заступника голови комісії, що спричинило бойкот пяти членів комісії, які написали заяви про складання повноважень. Крім того, заяви про складання повноважень подали три інших члени ОВК, що позбавило комісію кворуму. Вже на наступний день ЦВК замінила заступника голови комісії, і п'ятеро членів комісії відкликали заяви про складання повноважень.
Склад ОВК №60 також не вперше міняється після дня виборів – відповідне рішення ЦВК приймалось 3 листопада.


Комітет виборців України наголошує, що масові зміни у складі виборчих комісій негативно впливають на виборчий процес і можуть використовуватись як один з інструментів боротьби між кандидатами в мажоритарних округах. Заміни членів дільничних та виборчих комісій тривали фактично до дня голосування, і продовжились після його завершення. До законів про вибори варто внести зміни, які звузять можливості для заміни членів комісій суб'єктами подання їхніх кандидатур до складу комісій.