Запорізьке КВУ: у Запоріжжі міська ТВК вирішила не знищувати зіпсовані бюлетені, як цього вимагає Закон

При передачі виборчих бюлетенів для обрання Запорізького міського голови, деякі районні ТВК дали завдання дільничним комісіям проставити на них номер округу, який відповідає номеру згідно виборів депутатів до Запорізької міської ради. При цьому в бюлетенях для виборів міського голови зазначення номеру округів не передбачається, лише номери дільниць. Тож величезна частина бюлетенів була зіпсована. Серед них більшість бюлетенів Хортицького та Ленінського районів.

При подальшій перевірці бюлетенів була виявлена помилка у прізвищі одного з кандидатів. Міська ТВК прийняла постанову № 218, якою зафіксувала помилку і визнала факт масового псування бюлетенів.

Сьогодні, 24 жовтня, у Керамісті був передрукований повний тираж бюлетенів з виправленнями. Згідно закону, зіпсовані бюлетені повинні бути погашені і у день виборів враховуватись як невикористані. Бюлетені, в яких помічена помилка, що зафіксовано постановою міської ТВК № 128, повинні бути знищені згідно частини 3 статті 75 Закону про місцеві вибори. Тим не менш запорізька міська ТВК постановила не знищувати сотні тисяч бюлетенів з помилкою, а натомість вважати їх зіпсованими.

Такі дії ТВК можуть заплутати членів дільничних комісій, у яких знаходитимуться зіпсовані бюлетені і призвети до порушень.