КВУ закликає Президента ветувати закон про «партійну диктатуру»

Сьогодні, 16 лютого, Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №3700 "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)", чим фактично встановила в Україні «партійну диктатуру». За проголосувало 236 народних депутатів.

Відтепер партії отримують можливість виключати із свого виборчого списку будь-якого кандидата після встановлення результатів виборів. Фактично це дає можливість партіям переглядати результати виборів в ручному режимі. Законопроект № 3700 не має нічого спільного із демократією та розвитком парламентаризму, а також суперечить Коаліційній угоді. Право обирати народних депутатів належить виключно громадянам України, а спроба узаконити зміну результатів виборів партіями є узурпацією державної влади.

Серед ініціаторів законопроекту п’ять керівників депутатських фракцій: Ляшко О.В. (Радикальна партія), Бурбак М.Ю. («Народний Фронт»), Тимошенко Ю.В. (ВО «Батьківщина»), Березюк О.Р. (Об’єднання «Самопоміч»), Луценко Ю.В. (БПП «Солідарність»). Варто відзначити, що законопроект №3700 було прийнято після 25 голосувань відразу за основу і в цілому, що не залишило часу на його належне обговорення.

КВУ закликає Президента України, як гаранта додержання Конституції України, ветувати законопроект № 3700 як такий, що порушує виборчі права громадян.