КВУ закликає партії та політиків не піаритись на темі АТО

За півроку до місцевих виборів основною темою інформаційних повідомлень партій і потенційних кандидатів є допомога бійцям АТО і волонтерам.

Регіональні організації партій і місцеві політики збирають кошти на допомогу армії, відправляють військову амуніцію на фронт, відвідують сім’ї загиблих осіб, організовують центри психологічної та правової допомоги для бійців АТО тощо. Більшість політичних сил провели масові заходи на підтримку армії напереродні великодніх свят. До прикладу, «Батьківщина» у Чернівецькій обл. відправляла паски та писанки бійцям АТО; «Блок Петра Порошенка» у Херсонській обл. провів акцію «Пасха для солдата»; за підтримки «Самопомочі» було встановлено 14 чотириметрових хрестів вздовж лінії фронту. Не проводить акції на підтримку армії «Опозиційний Блок», місцеві відділення партії надають допомогу переселенцям із зони АТО.

Більшість заходів на підтримку армії проводяться не самими партіями, а за їх сприяння чи участі рядових партійців. У Тернопільській обл. така ситуація призвела до конфлікту навколо передачі тепловізора бійцям АТО тернопільським відділенням БПП. Громадські організації звинуватили депутата від БПП у самопіарі, оскільки кошти для придбання тепловізора були зібрані місцевими жителями. «Інформаційні повідомлення (партій) стосуються не роботи того чи іншого осередку політичної партії, а їх долучення до певних заходів. Тобто більше бачимо політичний антураж, а не реальну роботу з допомоги волонтерам чи воїнам АТО. Відтак надмірна піарактивність партій спричиняє низку місцевих скандалів» - про це в ході прес-конференції «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми» заявив Генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

Враховуючи наближення місцевих виборів, КВУ закликає партії та місцевих політиків відмовитись від використання партійної символіки та виборчих гасел при організації заходів, пов’язаних із допомогою учасникам АТО. Партіям варто більше коштів витрачати на самостійну діяльність з підтримки армії, а не піаритись за рахунок волонтерських організацій чи місцевих громад. На разі майже всі партійні кошти йдуть на ведення виборчих кампаній і не спрямовані на організацію соціальних послуг. Така ситуація суперечить функціям, які повинні виконувати політичні партії в суспільстві і має бути змінена.