КВУ про порушення в 205: відсутність плакатів, недотримання режиму тиші, тітушки і фотографування бюлетенів

Комітет виборців України відзначає низку проблем на довиборах в ‪‎205 округ‬. Серед незначних порушень відсутність інформаційних табличок та плакатів на виборчих дільницях. Так, на виборчій дільниці №740998 члени виборчої комісії вивісили інформаційні плакати кандидатів в народні депутати лише після зауваження спостерігачів. 

Проте, в ОВО №205 також мають місце більш серйозні порушення. Зокрема, недотримання режиму тиші в день виборів: у місті наразі розвішені чисельні агітаційні плакати, білборди та сітілайти кандидатів в народні депутати. Такою мають місце випадки присутності псевдожурналістів на дільницях із підробними посвідченнями газети КВУ «Точка зору». Спостерігачі КВУ вже виявили декілька десятків таких осіб і деяких з них було затримано міліцією. Окрім цього, члени комісій порушують норми законодавства щодо реєстрації представників кандидатів та ЗМІ. Спостерігачі КВУ неодноразово фіксували випадки, коли на одній дільниці було зареєстровано відразу кілька представників від одного кандидата чи ЗМІ. В деяких випадках кількість спостерігачів від одного кандидата на дільниці сягала 3-4 осіб. Від спостерігачів КВУ також надходять повідомлення про спроби виборців на окремих дільницях сфотографувати заповнений бюлетень. Так, на дільниці №740094 молодий чоловік сфотографував бюлетень на смартфон, це помітив один із спостерігачів і викликав міліцію. Наразі працівники міліції здійснюють оформлення порушення.

Окрім цього, відмічається присутність відразу на декількох дільницях молодиків спортивної зовнішності, що чергують біля входу в приміщення для голосування (№741005). Такі дії не є порушенням законодавства, проте присутність таких осіб може створювати тиск на виборців та членів комісій. Спостерігачі КВУ також наразі перевіряють інформацію щодо організації виборчих каруселей в ОВО №205.