КВУ: кандидати агітують виборців за допомогою адмінресурсу

Кандидати використовують адміністративний ресурс для проведення передвиборчої агітації.

Незважаючи на зменшення рівня використання адміністративного ресурсу вцілому, деякі кандидати все ж залучають посадових та службових осіб для агітації виборців. В ОВО №139 (Одеська область) на зустрічах Олександра Пресмана (самовисуванець) із громадянами був присутній заступник голови Роздільнянської районної ради. В ОВО № 185 Сергій Хлань (Блок Петра Порошенко) супроводжує у поїздках голову Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Путілова. Натомість, в ОВО №182 діючий Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко присутній на передвиборчих заходах кандидата у народні депутати Юрія Одарченка. У місті навіть з’явилися плакати із зображенням В. Миколаєнка та Ю. Одарченка із написом “Єдина команда”. Варто зазначити, що Миколаєнко та Одарчук – члени ВО «Батьківщина».

На гарячу лінію Комітету виборців України також надійшла інформація про використання адміністративного ресурсу О. Довгим (ОВО №102). Повідомлення надійшло від одного з працівників Світловодської районної лікарні. Згідно інформації, лікарів змушували прибути до актової зали, де мала відбутись зустріч із О. Довгим. Дана акція проводилась в робочий час і тому перешкоджала лікарям виконувати їх прямі обов’язки по догляду за хворими.

КВУ нагадує кандидатам, що використання адміністративного ресурсу для проведення передвиборчої агітації, є порушенням законодавства. За дані дії передбачена адміністративна відповідальність.