КВУ: спори щодо реєстрації кандидатів тривають

Ценз осідлості виявився майже непереборною перешкодою для реєстрації кандидатів у депутати.

          Центральна виборча комісія прийняла ряд суперечливих рішень, дозволивши реєстрацію Хорошковському В. І., Полякову В. Л. та Гуржосу В. М. (усі балотуються від партії «Сильна Україна»), які проживали поза межами України. Натомість, ЦВК відмовила у реєстрації Городецькому О. Є., Піскуну С. М. та Онищенку О. Р. саме через те, що вони не постійно проживали на території України протягом останніх 5 років. Останні висувалися від партій «Народний Фронт», «Сильна Україна» та шляхом самовисування.

Суперечливість даних рішень підтверджується судовою практикою.

Піскун С. М. звернувся до апеляційного суду і, за судовим рішенням, був зареєстрований ЦВК. Натомість, Онищенко О. Р., після невдалих спроб оскаржити рішення ЦВК в апеляційному та адміністративному судах, повторно подав документи до ЦВК із поясненням, чому він не перебував в Україні, і також був зареєстрований.

На думку Комітету виборців України, ЦВК необхідна краща взаємодія із Державною прикордонною службою. Окрім цього, у Законі необхідно дати чітке визначення поняттю «постійного проживання в Україні».

Більш докладна інформація – в Звіті КВУ: с. 7-8