На виборах не проголосує близько 45% мешканців Донеччини, а на Луганщині люди на прифронтових територіях бояться голосувати

Близько 1,5 мільйонів мешканців Донеччини, що становить 45% виборців, не проголосують. Про це сьогодні, 22 жовтня, розповів заступник голови Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Олег ГРИШИН на прес-конференції Міжнародного прес-центру в Києві.

«З 21 округа вибори точно відбудуться у 8 округах, у 4 – під питанням, у 9 – точно не відбудуться. З плюсів варто відмітити політичну конкуренцію на працюючих округах. Дивним моментом є те, що на території Донецька, який перебуває під контролем озброєних бойовиків, розміщена візуальна агітація «Опозиційного блоку», який бере участь у виборах до ВР України», - розповів експерт.

За словами голови Луганського обласного відділення «Комітету виборців України» Олексія СВЄТІКОВА,вибори на Луганщині відбудуться на 5 округах (на 1 – повністю, на 4 – частково). «Кампанія ведеться доволі брудно – на кожному окрузі по 40-45 кандидатів, більшість з яких технічні, тощо. Крім того, варто відзначити, що люди бояться голосувати, особливо на прифронтових територіях. Адже представники ЛНР чітко зазначають – вони проти проведення виборів», - повідомив Свєтіков.

На території Миколаївської області найбільшою проблемою є тільки підкуп виборців. Про це розповів голова Миколаївського обласного відділення «Комітету виборців України» Олександр УХМАНОВСЬКИЙ. «На кожному окрузі є 2-3 ресурсні кандидати від різних партій, які активно проводять непрямий підкуп виборців. Крім того, деяким місцевим кандидатам, в тому числі тим громадським активістам, які ще до виборів активно допомагали українським військовим, відмовляли у реєстрації», - підкреслив експерт. З позитивних моментів – адміністративний ресурс майже відсутній, є конкурентні умови для кандидатів. Спроби підкупу виборців є менш масштабними, ніж під час парламентських виборів 2012 р.

«На цих виборах по всій Україні змінило місце голосування через роботу, навчання тощо приблизно 190 тисяч громадян, що на 20 тисяч більше, ніж на президентських виборах. Проте це не означає, що вимушені переселенці були достатньо проінформовані про таку можливість», – повідомив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр КЛЮЖЕВ. За його словами, вибори формально йдуть всюди, адже навіть на округах, які знаходяться під контролем озброєних бойовиків, від партій призначені кандидати-мажоритарники. «У передвиборній риториці кандидатів на Донеччині негативом є відтворення риторики розподілу регіонів. Відкрито до сепаратизму ніхто не закликає, проте, наприклад, деякі кандидати використовують кольори прапору РФ у своїй агітації», - зазначив аналітик.