Робота окружної комісії №59 на Донеччині паралізована

Станом на 12:00 29 жовтня окружна виборча комісія №59, яка розташована в смт Велика Новосілка в Донецькій області, не працює. Окремі члени ОВК ігнорують засідання комісії. Про це повідомляють спостерігачі спільної моніторингової кампанії ДОО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА, які постійно перебувають в приміщенні окружкому.

«Сьогодні на 10:00 було призначено засідання окружної комісії, але воно так і не розпочалося. Деякі члени ОВК проігнорували це засідання, з ними відсутній зв'язок. Це є порушенням виборчого законодавства, адже засідання окружкому має бути безперервним до встановлення результатів голосування в окрузі. Наразі ОВК опрацювала близько 75 протоколів ДВК зі 111. Частина протоколів відправлена на уточнення», — повідомляє спостерігач.

Крім того, за інформацією спостерігача, окружна комісія працює в дуже напруженій атмосфері. Між представниками різних політичних сил постійно виникають конфлікти, які значно знижують ефективність роботи комісії «Протистояння розгорнулося між двома мажоритарниками, а саме Валентином Манько та Сергієм Сажко», — конкретизував спостерігач.

Варто зазначити, що раніше у 59-му окрузі спостерігачі ДОО КВУ та ОПОРИ на різних дільницях зафіксували аномальну явку виборців. Зокрема, в с. Новопетриківка явка на трьох дільницях цього населеного пункту значно різниця. Якщо в ДВК №140113 явка склала 48,85%, то на дільницях №140114 та №140115 — 73,98% та 77,03% відповідно. Є й інші дільниці, на яких зафіксована незвично висока явка, що говорить про можливі маніпуляції. «В місті Курахове явка виборців не перевищує 25%. Протоколи від ДВК, які розташовані у Великій Новосільці, надходять до ОВК дуже повільно. Зокрема, з чотирьох дільниць у цьому населеному пункті документи надала лише одна, хоча саме тут знаходиться окружна комісія», — уточнює спостерігач.

Треба зазначити, що 26 жовтня після завершення голосування на дільницях 59-го округу спостерігачами ДОО КВУ та ОПОПРИ було зафіксоване вкидання бюлетенів. Зокрема, в присутності спостерігача один з членів ДВК №140089, яка знаходиться в смт Велика Новосілка, вкинув бюлетені до скриньки під час її відкривання

Про громадське спостереження за виборами

Громадське спостереження ОПОРИ та ДОО «Комітет виборців України» — це діяльність, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

У Донецькій області громадське спостереження за парламентськими виборами забезпечує обласна організація «Комітету виборців України».

Контактна інформація для преси:

Олександр Іванов

Прес-секретар ДОО ВГО «Комітет виборців України»

(050) 569-23-05; (062) 213-02-56

aivanov@cvu.dn.ua