У Дніпропетровську обговорили можливі зміни до законодавства про місцеві вибори

1 липня в Дніпропетровську відбулося громадське обговорення питань удосконалення законодавства щодо місцевих виборів в Україні.  

Організатор заходу - Дніпропетровське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

В обговоренні взяли участь 17 експертів, які представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

 Як повідомив Станіслав Жолудєв, виконавчий директор ДОВ ВГО КВУ, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, а також створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Станіслав Жолудєв, голова правління ВГО КВУ, презентував дані загальнонаціонального експертного опитування, в якому взяло участь понад 500 фахівців. Зокрема, він зазначив: «Закон про місцеві вибори, який Верховна Рада України прийняла в першому читанні, не ідеальний, але з ним працювати краще, ніж з попередньою редакцією»

Місцеві експерти також долучилися до дискусії.

-          «Після прийняття нового Закону про місцеві вибори усі будуть боятися фальсифікацій зі сторони колег по партії, а не з боку конкурентів» – Віктор Пащенко, політолог;

-          «Законопроект про місцеві вибори потребує доопрацювання» - Вікторія Сердюк, політтехнолог, представник «Українського об’єднання патріотів УКРОП»

За результатами громадського обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні учасники визначили, що даний Закон є не лише не досконалим, а й взагалі нищить систему місцевого представництва, оскільки  в залежності від регіону приблизно 20-40 % виборчих округів залишаться без своїх депутатів.  Відсутність будь-якої просвіти виборців та їх підготовки до змін виборчих процедур, особливо у випадку наявності двох кандидатів від однієї політичної сили є великою загрозою для здійснення виборчих прав громадян. Новий Закон призведе до жорсткої та брудної внутріпартійної конкуренції та він не корелюється із майбутньої децентралізацією, змінами адміністративно-територіального устрою та Конституції. Єдиним позитивним моментом відзначено зменшення загальної кількості депутатів місцевих рад та проведення виборів міських голів у два тури.