У Полтаві обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори в Україні

9 липня 2015 р. в Полтаві обговорили можливі зміни до законодавства про міцеві вибори.

Організатором заходу виступила Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів та її координатор програм у Полтавській області.

У обговоренні взяли участь ряд експертів, які представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

Як повідомив координатор програм КВУ у Полтавській області Євген Янкевич, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Місцеві експерти також долучилися до дискусії. Наприклад, знаний громадський діяч Анатолій Ханко закцентував увагу на особливостях виборчої агітації, та вніс ряд пропозицій, котрі б унеможливлювали агітаційне «зомбування» населення. А Микола Кульчинський, у минулому депутат Верховної Ради трьох скликань, запропонував внести до законодавчих норм положення, котрі б дозволили балотування від громадських організацій.

 

В цілому, дискусія виявилася живою і гострою, попри те, що ряд політичних сил не знайшли можливості відвідати захід. Це компенсувалося значною кількістю журналістів, котрі теж взяли участь у дебатах. За результатами громадського обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні учасники визначили, що  пропонований законопроект в цілому є кроком вперед, але вимагає, у ряді моментів, ще значних доопрацювань.