КВУ оперативна інформація станом на 11:00

 

Комітет виборців України – неурядова громадська організація, що здійснює моніторинг виборів Президента України 25 травня 2014 року. В день виборів на виборчих дільницях, в окружних та територіальних комісіях, в мобільних групах працюють більше 4 тис. спостерігачів КВУ, які були залучені до спостереження через мобілізаційну кампанію “Я – спостерігач!”

Вибори в Донецькій і Луганський областях.

Донецька область:

            За інформацією спостерігачів КВУ станом на 8.30 в Донецькій області не працює 15 окружних виборчих комісій:

41 ,42,43, 44, 45 м. Донецьк

51,52 – Горлівка

53 – Єнакієве

54 – Торез

55 – Шахтарськ

46 – Артемівськ, частина виборчих комісій відкрилась, але не знає що робити за відсутності бюлетенів.

48 округ – Краматорськ

56,57 – Макіївка

60 округ (Мар’янка) – ОВК не працює, але відкрились деякі дільниці

 

            Лише в 7 виборчих округах , частина виборчих дільниць відкрилась та намагається організувати процес голосування:

47 округ (Олександрівка)– Відкрилось лише 19 виборчих дільниць з.

В 2 комісіях голова та секретар склали свої повноваження, але комісії вирішили працювати далі;

49 округ (Добропілля) –в м. Добропілля не відкрилось лише 8 дільниць, по Добропільському району не відкрилась 1 дільниця;

50 округ (Красноармійськ). В місті Красноармійську з 55 виборчих дільниць не відкрилось 6.

58 округ (Маріуполь) – не відкрились лише 4 дільниці

59 округ (Маріуполь) - відкрилась 91 дільниця, 8 дільниць не відкрились

61 округ (Волноваха) – Частина дільниць округу відкрилась, але вже зранку декілька дільниць (№140803, №140800, №140792) були захоплені представниками ДНР

62 округ (Старобешево) – в окрузі дільничні комісії тільки отримують бюлетені. В Амвросіївці в багатьох приміщеннях ДВК невідомі побили вікна

 

            В 46 окрузі ОВК не працює, однак деякі дільниці відкрились і чекають на подальші розпорядження, не маючи поки бюлетенів. Під час підготовчого засідання дільнична виборча комісія № 140061 в селищі Калініно (46 виборчий округ) була захоплена представниками ДНР, які зайшли в приміщення комісії зі зброєю. Спостерігач Комітету виборців України отримав погрози на свою адресу. Виборча комісія вирішила закрити виборчу дільницю. На цей момент наш спостерігач та члени дільничної виборчої комісії знаходяться в безпеці.

 

            У Докучаєвську (61 виборчий округ) група озброєних людей захопили дільничні виборчі комісії №140803 та №140800. За словами членів комісії, бойовики увірвалися на дільницю і зажадали закрити його. Терористи опечатали сейфи, в яких зберігається вся документація дільничних комісій. Голосування на даних дільницях не відбудеться. Слід зазначити, що ДВК № 140803 та №140800 були повністю підготовленим, щоб в день виборів провести голосування.

 

            В тих округах, де відкрились дільниці, є кворум та проходить голосування – округ 49 (м.Добропілля), округи 58-59 (м.Маріуполь), округ №62 (Новоазовський район) – із 23 17 дільниць поїхало отримувати бюлетені, Округ №60 (Великоновоселківський район) – дільниці відкрились, але немає бюлетенів.

 

Луганська область

 

            ОВК113 (Рубіжне) так і не були доставлені бюлетені. Відповідно, не отримали їх і в дільничних комісіях, створених в місті Сєвєродонецьк. Тому сьогодні, 25 травня 2014 року, жодна ділянка з 50 дільниць з виборів Президента України в місті не відкрився

 

            О 8:10 група сепаратистів приїхала в Сєвєродонецьку в СШ № 4, де розміщується виборча дільниця № 441188. На їх вимогу двері було відкрито, вони пройшли в приміщення для голосування і розбили 2 великі скриньки, які що там встановлені. Шкільний комп'ютер, який був встановлений на ділянці, не взяли, меблі не ламали. Перед відходом попередили чергову, щоб нікому не відкривала двері.

 

            Чотири дільничні виборчі комісії ТВО-114 не приїхали отримувати бюлетені, вибори там не почалися. Це три дільниці в Новопсковському і один в Біловодському районах. До вчорашнього дня ці комісії працювали, окружна виборча комісія зараз намагається виправити ситуацію. У цьому випадку голосування може початися і пізніше встановленого терміну. Також в цьому окрузі не відкрилися дільниці в Станиці Луганській.

 

Відкриття дільниць 

            Місто Київ: здебільшого відкриття дільниць відбулося вчасно і у встановленому порядку. Лише поодинокі випадки затримки відкриття. Переважно запізнення у відкритті дільниць пов’язано з тим, що ДВК затримались при підготовчому засіданні. Як наслідок, на окремих дільницях спостерігались  черги: ТВК 216  №8000307, ДВК № 800345 ТВК 222 № 800644 ТВК 220, 214 округ, ДВК 800065 тощо. 

            Харківська область: Більшість дільниць відкрилось вчасно, підготовчі засідання пройшли за наявності кворуму. Дещо раніше встановленого Законом строку відкрилось засідання на ДВК№631078 ТВО№178 (о 7: 05). Водночас сталась нез’ясована поки ситуація на ДВК №631236 ТВО№ 171, де дільниця не відкрилась – для з’ясування причини виїхали представники ОВК. 

            Дніпропетровська область: більшість ДВК відкрились вчасно, наявний кворум, затримка у відритті становила не більше 5 – 10 хв –  в середньому. 

            Херсонська область: Незважаючи на те, що більшість підготовчих засідань пройшли вчасно при наявності кворуму, спостерігалась затримка у відкритті окремих дільниць, зокрема в самому місті Херсон – подекуди затримка становила до 8:30, причиною черг на окремих дільницях здебільшого є повільна робота з видачі бюлетенів. 

            Миколаївська область: Наразі більшість дільниць відкрилось вчасно, але є деякі проблеми у швидкості роботи дільниць, що пов’язано з великою кількістю виборців на початку відкриття дільниць, особлива проблема з цим на  ДВК № 480 689 ТВО 134, де до того ж і невелика площа приміщення.

            В ОВК №129 з 7 годин, 25 травня були проведені заміни членів ДВК та оформлювалися посвідчення, протоколи членів ДВК.

Усі дільниці по Вінницькій області відкрилися вчасно. На 2 дільницях у м. Вінниці не було світла через аварію на мережі. Одна дільниця у м. Вінниці залишилися без охорони працівника МВС. На великих дільницях почали утворюватися черги.

 

У Івано-Франківській області дільниці відкрилися з невеликим запізненням через погану організацію роботи комісій, що викликало дуже гостру реакцію зі сторони виборців. На дільниці черги. Натомість окружна виборча комісія заявила, що всі дільниці відкрилися вчасно.

В ТВО 84 ДВК 260922 – станом на 7 год. 30 хв. дільниця закрита, всередину не змогли зайти представники ЗМІ та офіційні спостерігачі. Дільниця відкрилась із запізненням - о 8 год. 20 хв. розпочали впускати виборців. Вчасно також не відкрилась дільниця 260908, 260898 в ТВО №84.

 

            У Сумській області дільниці відкриті вчасно, голосування розпочалося о 8-00. Обов’язки розподілені. Черг поки що немає. Активність на 8:30 не висока. Порушень не зафіксовано.

            У Черкаській області всі виборчі дільниці відкрилися вчасно. Проблем з кворумом не було.

 

У Тернопільській області усі ДВК відкрилися вчасно і вибори розпочалися без порушень. Поки черг немає. На всіх дільницях за правопорядком спостерігають представники міліції, в більшості їм допомагають представники із місцевої самооборони. У ТВО № 169 перенесено місце голосування на виборчій дільниці №610295 (с. Зозулинці Заліщицького району) із будинку Народної творчості, оскільки напередодні, 23 травня, там завалився дах. Дільницю перенесли у місцеву школу.

 

У Чернігівській області відкриття всіх дільниць відбулись без порушень. Повідомлень про те, що десь не відкрились дільниці, не було. Голосування на всіх дільницях розпочалось вчасно і зараз проходить у звичайному режимі. Кворум був, підготовче засідання проведено згідно встановленого порядку і було розпочато вчасно.

У Рівненській області:

Окремі випадки саботування проведення підготовчого засідання з боку певних членів ДВК були зафіксовані спостерігачами Рівненського КВУ на таких дільницях: 560908, 560953, 560954 (ТВО № 154).

На всіх дільницях Рівненської області, де побували спостерігачі РОГО КВУ, підготовче засідання розпочалось у встановлений строк. Проблеми були виявлені в ДВК № 560905 (ТВО № 154).

Деякі ДВК області не змогли розпочати голосування у встановлений законом строк – з 8:00. Випадки запізнення були зафіксовані на дільницях №№ 560905, 560908, 560942 (ТВО № 154).

.

У Львівській області

Всі  ДВК почали роботу вчасно, дотримано розподілу обов’язків, всі оочі були допущені до засідання.

ТВО № 127(Дрогобич), ТВО № 128(Стрий) – були запрошено священників для благословінння дільниці. 

 

У Чернігівській області

На виборчій дільниці 741039  Чернігів. Відбулась затримка з ранковим голосуванням через те що секретар комісії загубила ключі від сейфу. Сейф розпилювали болгарками. 

 

У Київській області

Відкриття ВД№353 було з запізненням на 15 хвилин. Один з членів комісій не пускав виборців і казав – краще йдіть на базар. Потім коли втрутилася голова комісії і запустили виборців він виганяв людей з черги, посилаючись на те, що в приміщенні дуже жарко.

 

ВД №340. Зняли всі портрети місцевих кандидатів, вважаючи, що це агітація. У суботу наші спостерігачі виявили на цій дільниці агітаційні плакати кандидата Макаров. Їх зняли.

 

ВД №346 Спостерігач, яка є матір’ю голови цієї комісії керує іншими спостерігачами і не дає їм можливості вільно пересуватися. Одну скриньку не опломбували, вона стоїть як запасна.

 

Порушення прав спостерігачів та ЗМІ

Не на всіх дільницях Рівненської області були допущені офіційні спостерігачі та інші особи, які мають право бути присутніми без дозволу і запрошення. Зокрема, такі випадки були зафіксовані на дільницях №№ 560932, 560907 (ТВО № 154), 560655 (ТВО № 155). 

 

            У Волинській області  ОВК № 23 – заступник голови Демчук Світлана Сергіївна не допускала журналістів окремих видань, до роботи в ОВК, мотивуючи свої дії тим, що в ЦВК ці видання не зареєстровані. 

            м. Київ: ще до дня голосування спостерігались окремі проблеми у питаннях організації: зокрема у Окружних виборчих комісіях № 222 – 223 виникли проблеми з виданням посвідчень для спостерігачів. 

            Харківська область: на ДВК№ 631072 ТВО№178 не допустили представників місії ENEMO на підготовче засідання комісії. 

Інші порушення.

            У Черкаській області:

            ОВК №201 не всі дільниці вчасно перетелефонували і повідомили в ОВК кількість виборців в списку виборців і витягу. ОВК станом на 08.48 продовжувала обдзвін дільниць для зібрання відповідних даних.

            ОВК № 197, ДВК №711056 cпостерігачі зафіксували, що при видачі бюлетенів члени ДВК роблять на бюлетенях незрозумілі позначки. Погана якість списків, велика кількість людей і черги, непристосоване, тісне приміщення.

 

            У Вінницькій області:

Стаціонарні телефони ОВК № 12, 17,18 з 8.00 до 8.20 під час збору інформації про відкриття дільниць були заблоковані дзвінками з невідомих кол – центрів. Інформацію збирали на мобільні телефони.

 

 

У Волинській області:  на ДВК№070333 с. Тростянець Ківерцівського р-ну Волинської області, керівний склад комісії схиляли до відкриття сейфу з бюлетенями, аби отримати вищезгадану інформацію. Голова комісії після консультації з спостерігачами КВУ відмовилася це робити.

 

ДВК№070212 одного з членів не допускають до роботи, мотивуючи тим, що Дрімош Л.С. не зареєстрували встановленим чином. Хоча, Дрімош Л.С. подавалася як додатковий член ДВК від подання, що формувала ОВК.

 

ОВК №21 ДВК №070760 голова ДВК Шевчик В.М. поданий в комісію від кандидата Симоненка П.О. загубив печатку напередодні дня голосування, і дільниця відкрилася з надією, що печатку підвезуть, відповідно виготовиш її дублікат, після дозволу ЦВК.

 

ОВК №22 ДВК 071023 на дільниці помер виборець. 1934р.н.

           

            Дніпропетровська область: ОВК №35 з суботи (і досі триває) громадська організація так званий «Страховой фонд «Выбор Украины» пропонує за 120 грн. (м. Марганець) і 50 грн. (м. Нікополь) проголосувати за запропонованого  кандидата «щоб не пропав голос і вибори не були зірвані». За якого самого  кандидата – інформація перевіряється (за інформацією журналістів). 

            Миколаївська область: ТВО 134. Членам дільничних виборчих комісій від КПУ начебто давали вказівку не приходити, але ніхто з них не відмовився працювати. 

            м. Київ, м. Харків: спостерігаються випадки відсутності цілих сторінок у списках виборців.

 

Прес-служба КВУ