КВУ закликає ЦВК змінити центр у виборчому окрузі №114 Луганської області

26 жовтня відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Особливу увагу викликає перебіг виборчої кампанії в Донецькій і Луганській областях, де проходить Антитерористична операція.

На жаль Верховна Рада України відмовилася внести відповідні зміни в законодавство з метою покращити територіальну організацію виборів в цих регіонах. Разом з тим у КВУ вважають, що Центральна виборча комісія має достатньо повноважень, щоб без зміни меж округів змінити центри цих округів за поданням голови обласної держадміністрації.

Найбільш показовою є необхідність зміни центру у виборчому окрузі №114 (Луганська область), який сьогодні знаходиться у смт. Станиця Луганська.

В умовах воєнної агресії РФ та озброєного руху сепаратистів, Станиця Луганська опинилася в епіцентрі боїв, оскільки знаходиться неподалік від кордону з РФ – в межах досяжності систем «Град» та «Смерч», і є одним із шляхів постачання зброї сепаратистам.

Селище сильно постраждало від військових дій. Навіть в умовах хиткого перемир’я в Станиці Луганській залишається небезпека відновлення перестрілок та залпів реактивної артилерії («Градів»).

Близькість сепаратистів та вогневих позицій російської армії створює загрози диверсій та можливості в будь-який момент опинитися в епіцентрі бойових дій.

КВУ вважає, що у разі залишення центру округу в смт. Станиця Луганська, виникнуть кадрові проблеми в окружній та дільничних виборчих комісіях – члени яких будуть відмовлятися їздити до цього селища протягом виборчого процесу. Також буде ускладнена діяльність суб’єктів виборчого процесу.

Враховуючи вищевикладене, КВУ на підставі Закону України «Про звернення громадян» і виходячи з принципів виборчого процесу - ст. 3, 6, 11, 13 Закону України «Про вибори народних депутатів України», пропонує:

Змінити центр (місцезнаходження окружної виборчої комісії) одномандатного виборчого округу №114 з позачергових виборів народних депутатів України 26.10.2014 з смт. Станиця Луганська на смт. Біловодськ Луганської області.

Також КВУ закликає ЦВК, Луганську та Донецькі обласні державні адміністрації розглянути можливості зміни центрів у деяких інших виборчих округах цих областей.

Прес-служба КВУ