Громадська приймальня ЧОО Комітету виборців України: підсумки першого року роботи

Рік тому, в серпні 2012 року в офісі Черкаської обласної організації Комітету виборців України розпочала свою роботу громадська приймальня в рамках правозахисного проекту «Правова підтримка та просвіта для вразливих верств населення через мережу стаціонарних та мобільних громадських приймалень», який діє завдяки підтримці Європейського Союзу.

Про піврічні результати роботи приймальні ми вже повідомляли. Наступні півроку роботи позначилися новими тенденціями.

М. Михлик, голова правління ЧОО КВУ: «За лютий-липень 2013 року до приймальні звернулося 623 громадянина. Це трохи менше, ніж за попередній період – свої корективи внесли травневі свята та період літніх відпусток. В подальшому ми не очікуємо значних коливань по кількості відвідувачів, оскільки робота приймальні налагоджена таким чином, що юристи надають консультації за попереднім записом. Звісно, кожен може прийти або подзвонити в прийомні дні і отримати усну консультацію, проте в подальшому з клієнтами, які потребують допомоги в складенні документів, робота ведеться в режимі попереднього запису. У нас з’явилися партнери, з якими ми працюємо вже на постійній основі – це Канівська райдержадміністрація та Смілянський центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Завдяки співпраці з юридичним відділом Канівської райдержадміністрації ми вийшли на села. Відтепер ми плануємо свою роботу таким чином, щоб принаймні раз на місяць надавати юридичні консультації не лише в райцентрах, але і в одному з великих сіл того чи іншого району».

Т.Кавальчук, юрист приймальні: «Ми відмічаємо, що багато людей звертаються до нас за консультацією, коли вже пізно бодай щось зробити для вирішення юридичних проблем – пропущені строки оскарження, наявність судових рішень не на користь заявників унеможливлюють позитивне вирішення питань. Найбільшого успіху ми досягаємо з тими клієнтами, справи яких ми ведемо «з нуля». На даний момент ми постійно працюємо з 17-ма заявниками, які звернулися до нас за допомогою і ми «проходимо» з ними всі етапи оскарження – від адміністративного то судового. Один з наших клієнтів навіть позивається до Європейського суду з прав людини.

Алла Юрковська, юрист проекту: «Окремо хочу відмітити збільшення звернень у справах, однією із сторін яких є об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Такі справи свідчать про виникнення та розвиток цієї царини правовідносин. На даний момент ми здійснюємо юридичний супровід трьох позовів, які стосуються відносин між громадянами та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Ми можемо і будемо раді допомогти як громадянам-членам ОСББ, так і ОСББ, як юридичним особам».

Юристи громадської приймальні надають безкоштовні юридичні консультації з 11.00 до 16.00 кожного вівторка, середи та четверга за адресою: вул. Ільїна, 266/2, м. Черкаси. Телефон для консультацій: (0472) 36-85-47