КВУ оперативна інформація станом на 20:00

Проблеми із дотриманням порядку видачі бюлетенів, голосування.

 

Миколаївська область: Дільниця 480754. Член комісії постійно заповнювала керенці, які вона не за поповнювала при видачі бюлетеня  (тобто грубо порушуючи вимоги законодавства щодо процедури видачі бюлетеня). При цьому на дільниці не було ніяких спостерігачів окрім КВУ. Підозрюючи можливість «вкидання» на дільницю зібралися білля 15 спостерігачів, представники ЗМІ. Після цього комісія визнала факт порушення вимог законодавства.

 

Дніпропетровська область: зафіксовано 2 факти голосування по невідповідним документам. На ТВО №26 ДВК  121193 була спроба голосування сторонньою особою – один виборець з двома  паспортами майже отримав два бюлетені.

ТВО №24, ДВК 121076 – відмова у виданні бюлетені у зв’язку із відсутностю фотокартки на 25 років у паспорті.

 

Одеська область: Округ № 136 (Малиновський район). На дільницях № 511175 і 511176 (вул. І. Рабіна , 45) - контрольні талони підписуються олівцем. Дільниця № 511129 (вул. Ільфа і Петрова, 25 ) виборцю видали бюлетені по виборів Президента і по виборах одеського міського голови по одному списку.

 

М. Київ: З другої половини дня у місті Києві спостерігається все більше інцидентів з порушення порядку видачі бюлетенів. Зокрема, проблеми наявні з списками виборців і видачею бюлетенів. У Дніпровському районі на декількох ДВК були випадки видачі бюлетенів з місцевих виборів виборцям, які ставили підпис лише у списках з президентських виборів. У ТВО 223 були випадки видачі бюлетенів не одразу після розпису виборця у списку, а ще після окремої черги.

 

У Івано-Франківській області зафіксовано поодинокі випадки видачі бюлетенів  на підставі не  передбачених законом документів (наприклад ДВК 260856 ТВО 84 видано один бюлетень за пенсійним посвідченням і ще один за нотаріально завіреною копією паспорта, у ДВК 260856 ТВО 84 спробу видачі бюлетеня за закордонним паспортом попередили спостерігачі)

 

У Київській області ВД 144  (Біла Церква) виборцю видали бюлетень без паспорту.

 

Списки виборців:

 

Харківська область: ДВК №631484 ТВО №172 зафіксовано факт включення виборця до виборчого списку за рішенням  суду, що було прийнято 22.05. – згідно ЗУ «Про вибори Президента» у день вибоірв заборонено вносити зміни у список навіть за рішенням суду.

 

Миколаївська область: виборець може бути включений в список виборців для голосування на виборах Президента України та не бути включеним в список по виборам миколаївського міського голови.  Велика кількість помилок у списках виборців.

 

М. Київ Якість списків виборців є проблемою у окремих дільницях. Наприклад, на ВД № 800273у ТВО № 216 були зафіксовані печатки на бюлетенях вкрай низької якості, що може призвести до невизнання результатів по цій дільниці. На великій кількості дільниць, практично в усіх округах, але найбільше в окрузі № 214 (Голосіївський район) можливо побачити невключення виборців в списки, або невключення в один зі списків (місцевих виборів чи президентських) – яскравий приклад на дільниці № 800079 у ТВО № 214.

Неповнолітньому чернігівцю Строгому Олександру Олександровичу прийшло запрошення на вибори. Йому виповнюється 18 лише 30 жовтня. Це означає, що його включено до списків виборців, хоча він не має права ще голосувати.

 

Івано-Франківська область: на одній з дільниць є зафіксований випадок, коли у списках до виборів президента є на 300 громадян більше, ніж у списку до Верховної Ради. Троє виборців вже звернулося до суду і згідно його рішення за пропуском строку їх дозволено включити до списків виборців.

 

У Тернопільській області на дільниці  № 611096 (виборчий округ 165; м. Тернопіль) у списках виборців не знайшли себе понад 30 студентів 1 та 2 курсів Тернопільського економічного університету. Така ж ситуація на дільниці № 611095 (м. Тернопіль, округ 166) – до списків не включено понад 50 студентів економічного університету.

 

У Сумській області в 27-му реактивному полку 200 виборців станом на 14-00 не могли проголосувати – їх не було у списку виборців за адресою військової частини. Командування відмовилося відпустити солдатів проголосувати за адресою проживання.

 

Одеська область. По всій Одесі відзначається масове включення в списки виборців з виборів міського голови: виборців, в даних списках, більше ніж виборців у списках з виборів Президента. На таких дільницях виборці отримують виборчий бюлетень для голосування лише з виборів мера. У списку з виборів Президента № 511285 (Лермонтовський пров, 11, округ № 137 - Приморський район) у списку виборців з місцевих виборів виборців на 6 осіб більше.

 

 

Випадки агітації у день голосування:

 

Харківська область: зафіксовано випадок агітації – біг-борди з закликом родички кандидата В. Коновалюка голосувати за цю особу.

 

Миколаївська область: підходи до дільниці 480781 (130) заклеєні агітаційними матеріалами Порошенко.

 

м. Київ На окремих дільницях почали спостерігатись випадки агітації. Подібний випадок стався на ВД № 800777 у ТВО № 221, де був вивішений плакат одного з кандидатів. Але найбільш проблемна ситуація склалася на ВД 801307 у ТВО № 223, де кандидат Йожиков намагався принести агітаційний плакат, але був зупинений, втім звернувся через це у міліцію.

Під час виборчого марафону представник міліції розказав, що 25 травня, в 00:30, в м. Ніжині Чернігівської області жінка розклеювала агітаційні листівки за кандидата в президенти Олега Ляшка. Працівники міліції її затримали, та направили до ніжинського відділку УМВС. Жінку притягнуто до адміністративної відповідальності, вона має сплатити штраф у розмірі 510 грн.

У Рівненській області продовжують фіксуватися факти випадків незнятої до дня голосування агітації. В основному ще вісить агітація Порошенка, Тягнибока, Тимошенко, Гриценка.

 

Проблемні ситуації:

 

Харківська область: ДВК №631488 ТВО №172 Офіційний спостерігач від КВУ зафіксував факт того, що залишок бюлетенів не був розданий під час підготовчого засідання.

 

Миколаївська область: В с. Таборівка Вознесенського району Миколаївської області на зупинці громадського транспорту, та на адміністративній будівлі виборчої дільниці № 480211, виявлено листівки із  закликами не приймати участь у виборах Президента України.

На дільниці 480013 спостерігачі зафіксували незначні порушення. Дільниці 480679 та 480 683 знаходиться  в одному приміщенні, тому виборці переплутали скриньки і вкинули бюлетені з однієї  дільниці в скриньки іншої.

 

Дніпропетровська область:

Великий наплив виборців з Донецької і Луганської області на дільниці у дніпроптеровській області, виборці, навіть ті, які не змінювали тимчасов місце голосування прагнуть проголосувати на виборчих дільницях у східній частині Дніпропетровщини.

 

Виборча дільниця № 51439 (ТВО № 12, Вінниця) - спостерігачі КВУ виявили та запобігли спробі організувати «карусель».

 

У Черкаській області ДВК №711031 (ЗОШ№29) мобільна група спостерігачів КВУ разом із журналістами зафіксувала та підтвердила факт технології «карусель», яку організовували люди, що перебували поблизу виборчої дільниці у жовтому мікробусі (номер 00034МВ). Одразу після приїзду спостерігачів і журналістів бус поїхав. Наразі на дільниці чергує самооборона.

 

м. Київ У ТВО № 221 на ВД № 800729 була спроба винести частину бюлетенів у окрему кімнату, але була викликана міліція, яка зупинила це.

Проблемна ситуація сталась і на ВД № 800123, де двоє виборців під час конфліктів знищили бюлетені, але голова ДВК викликав міліцію.

215/800125 - було порушення, портрет кандидата вивicили на ДВК, обуренi люди зняли та викликали міліцію

На дільниці № 800078 спостерігач Добкіна торкається бюлетенів.

У Кіровоградській області секретар ДВК № 350252 у с. Бережинка, почала процес оформлення протоколів раніше визначеного часу. Вона внесла дані у шапки для протоколів. Протоколи повинні оформлюватись під час підсумкового засідання. На той момент на дільниці вже проголосувало близько 50%.

У Черкаській області ДВК №711076 голова комісії поїхала з дільниці (каже, що проголосувати) і забрала із собою печатку, а після повернення намагалась непомітно для інших повернути печатку на місце. Наразі спостерігачі КВУ на дільниці розбираються у ситуації.

ДВК №710013 (Городищенський р-н) за інформацією спостерігачів член дільничної комісії прийшов працювати у стані алкогольного сп’яніння. У 199 ОВК наразі приймається рішення по вирішенню даного питання.

ДВК №711070 виборцям видають бюлетені на президентські та місцеві вибори по одному і тому ж списку для виборців, що є порушенням.

 

У Тернопільській області адміністративний протокол за ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено на 21-річного тернополянина, який прийшов на виборчу дільницю у стані алкогольного сп’яніння.

 

У Сумській області на двох дільницях (ДВК 10, 20) в Сумах досі не кинуто контрольні талони по місцевих виборах. Голови на відріз відмовились усувати ці порушення.

 

В Амросіївському районі Донецької області (округ №62) в селищі Металіст невідомі розгромили виборчу дільницю №140030 та викрали всі бюлетені. За словами свідків, представники ДНР увірвалися у приміщення для голосування та заблокували роботу виборчої комісії. Вони вимагали завершити голосування, наполягали на тому, що вибори незаконні. Бойовики забрали із собою всі бюлетені комісії у кількості 1308.

Також за повідомленням ОВК №62, комісія втратила зв'язок з 52 дільницями з 82 діючих в окрузі. Через це члени комісії не можуть з’ясувати явку на цих дільницях.

У ОВК №56 – голова комісії – Довгополик Любов Василівна – знаходиться в

лікарні, у неї нервовий зрив. Комісія не працює, після озброєного нападу на приміщення й знищення документації й техніки.

У ОВК №57 – на комісію був скоєний напад озброєних людей, знищилася техніка й документи, члени комісії перебували в заручниках більше двох годин. На сьогодні відомо, що голова ОВК склала з себе повноваження, інші члени комісії переховуються (повноваження не складали).

У ОВК №60 – голова переховується, після розгрому ОВК.

У ОВК №52 – голова ОВК наразі є самопроголошеним мером Горліки. Сьогодні він виступав на мітингу й дякував громаді, що та не брала участі в голосуванні.  Заступник голови займається особистими справами, перебуває на присадибній ділянці. Він повідомив спостерігача, що вчора члени ОВК отримали смс з невідомих номерів з погрозами.

У ОВК №51 – члени комісії переховуються, оскільки учора отримали смс з погрозами.

У ОВК №41 – членам комісії неможливо додзвонитися: вони або не беруть слухавки, або телефони вимкнені. Одна член комісії відповіла на дзвінок й повідомила, що ЦВК не рекомендувала збиратися, оскільки не може гарантувати безпеку.

У ОВК № 45 – комісія не працює. Голова рекомендувала всім членам скласти

з себе повноваження.  Голова комісії переховується.

У ОВК №42 – члени ОВК переховуються. Невідома доля новопризначеного голови  (Косенка Олександра), та ще одного члена комісії – Гречка Сергія. Зранку зв'язок з цими членами комісії був, спостерігач спілкувалася з ними особисто.

У ОВК №54, 55 – члени комісії перебувають  вдома.

 

У Львівській області на території окружної комісії відбувся конфлікт між спостерігачем та  працівником правоохоронних органів. Працівник правоохоронних органів прийшов виконувати службові обов’язки у нетверезому стані. Конфлікт було вичерпано, нетверезого співробітника правоохоронних органів змусили покинути територію комісії.

 

 

 

Діяльність міліції:

 

Миколаївська область: ДВК 480874 проголосувала зранку за те, щоб міліціонер був присутнім в приміщенні для голосування.

Міліція реагує добре в порівнянні з попередніми роками. Але є й випадки порушення. В Миколаєві, наприклад на дільниці 480749 (ТВО129) міліціонер знаходився прямо в приміщенні для голосування, зі слів голови комісії на це є особлива «вказівка» у зв’язку з «ситуацією в місті».

В той же час зафіксована випадки, коли міліціонери оперативно запобігали виносу бюлетеня поза межі приміщення для голосування.

 

Офіційні спостерігачі:

 

Дніпропетровська область: мала кількість офіційних спостерігачів від кандидатів (міжнародних та громадських спостерігачів,  як ЗМІ навпаки більш ніж завжди), є ДВК без жодного спостерігача, що  дозволяє членом ВК творити дії на власний розсуд.

 

В Івано-Франківській області в ТВО 88 офіційного спостерігача від О.Тягнибока було позбавлено права бути присутнім на дільниці через те що останній «перешкоджав виконувати функції шляхом нависання на членів виборчої комісії».

 

У Київській області спостерігач КВУ на ВД 261 (м. Буча, ВО №96) виявив американського фотографа, який робив знімки, не маючи жодного документу, який давав би йому право перебувати на дільниці.

 

 

Випадки черг, порушення таємниці голосування, групового голосування:

 

В Сумах (ТВО 159) до обіду були великі черги. З обіду черги зменшилися.

 

У Львівській області ДВК № 461968 голова комісії видала відповідальним особам не всі бюлетені, а їх діставали зі сейфу лише частинами. По-перше, це стає причиною черг на дільниці, по-друге створює умови для фальсифікацій.

 

У Рівненській області Випадки черг продовжують фіксуватися, але виборці продовжують чекати. Випадки групового голосування: ДВК №№ 560910, 560940 (ТВО № 154).

 

М. Київ: Черги почали зменшуватися лише частково на деяких дільницях, зокрема у Шевченківському районі (ТВО № 223), водночас найгірша ситуація з чергами спостерігається у Оболонському (ТВО № 218), Деснянському (ТВО № 216) та Дніпровському (ТВО № 217) районах м. Києва