Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!

Одеська обласна організація ВГО „Комітет виборців України”

та

Transparency International – Україна”

запрошують громадські організації та засоби масової інформації до співпраці в рамках ініціативи:

Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!

 

ЯКА МЕТА ІНІЦІАТИВИ? Зробити бюджетний процес на місцевому рівні прозорим та доброчесним.

 

ЯКИМ ЧИНОМ? Протягом майже 2 років буде реалізовано наступні складові ініціативи:

  • ·         Створення та забезпечення ефективної діяльності партнерства “За прозорий бюджет!”, яке передбачається створити з коаліцій-учасників проекту, що надасть можливість консолідувати дії та досягти синергії зусиль локальних НУО та ЗМІ з різних регіонів країни для підвищення рівня доброчесності та прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів.
  • ·         Посилення моніторингово-аналітичного, адвокаційного, комунікаційного, організаційного потенціалу коаліцій-учасників ініціативи (надання та реалізація міні-грантів, забезпечення експертного супроводу їх реалізації ( для учасників проекту буде оголошено закритий конкурс міні-грантів оптимальний розмір – 3400 євро); проведення навчальних сесій «Ефективні механізми проведення громадського моніторингу рівня доброчесності та прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів та інформаційних кампаній в цій сфері»; «Ефективні механізми представництва громадських інтересів (адвокасі) у сфері використання коштів місцевих бюджетів»; тренінгу для переможців конкурсу міні-грантів: управління проектами, організаційно-фінансового менеджменту; тренінгу «Основи інфографіки та використання нових медіа»; тренінгу «Як провести успішне журналістське розслідування використання коштів місцевих бюджетів?», тощо.
  • ·         Виявлення локальних і системних проблем в діяльності місцевих органів влади в аспекті доброчесності та прозорості використання коштів локальних бюджетів. Підготовка рекомендацій щодо усунення виявлених проблем і порушень для місцевих і центральних органів влади (проведення коаліціями-учасниками проекту в рамках реалізації міні-грантів в 15 громадах локальних моніторингів рівня доброчесності та прозорості формування і витрачання кошти місцевих бюджетів; аналіз отриманих результатів, виявлення локальних і типових проблем і порушень; розробка рекомендацій локальним і центральним органам влади з мінімізації та усунення виявлених порушень; підготовка узагальнюючого аналітичного звіту).
  • ·         Проведення інформаційно-просвітницької кампанії (створення та розвиток інтерактивної інформаційної онлайн-платформи "За прозорий бюджет», проведення локальних і національної інформаційних кампаній по презентації результатів моніторингу та розроблених рекомендацій, проведення всеукраїнської мобілізаційно-просвітницької кампанії «За прозорий бюджет!», проведення конкурсу на краще журналістське розслідування про використання коштів місцевих бюджетів, тощо).
  • ·         Здійснення цілеспрямованого адвокатування впровадження рекомендацій щодо підвищення рівня доброчесності та прозорості використання коштів локальних бюджетів (проведення локальних і національних адвокасі кампаній щодо впровадження розроблених рекомендацій про підвищення рівня доброчесності та прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів).
  • Мультиплікація досвіду ініціативи на національному та міжнародному рівні (проведення підсумкової конференції за проектом, підготовка та розповсюдження презентаційної підсумкової брошури та фільму з методологією, кращими практиками та успішнім досвідом проекту, забезпечення сталої діяльності партнерства "За прозорий бюджет!" і після завершення проекту).

 

ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ ?

 

До участі у ініціативі запрошуються коаліції громадських організацій та ЗМІ ( тобто  1 НУО + 1 ЗМІ), які зареєстровані та діють на території будь якого регіону України.

 

!Перевагу матимуть коаліції з невеликих громад!

 

ЩО ОТРИМАЮТЬ УЧАСНИКИ?

 

Учасники ініціативи отримають:

  • ЗНАННЯ – про громадський моніторинг рівня доброчесності та прозорості формування та витрачання коштів місцевих бюджетів. Дізнаються про інструменти та механізми громадського  моніторингу в цій сфері. Опанують навички аналізу інформації, проведення ефективних інформаційних та адвокасі кампаній.
  • ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД – планування та реалізації ефективних кампаній громадського моніторингу рівня доброчесності та прозорості формування та витрачання коштів місцевих бюджетів, інформаційних та адвокасі кампаній в цій сфері.
  • МОЖЛИВОСТІ – посилити свій моніторингово-аналітичний, адвокаційний, комунікаційний, організаційний потенціал; взяти участь у заснуванні та діяльності партнерства «За прозорий бюджет!», завдяки якому учасники проекту отримають унікальний комунікаційний та координаційний майданчик для спілкування, обміну досвідом та об'єднання зусиль; взяти участь закритому конкурсі міні-грантів ( оптимальний розмір – 3400 евро), спрямованих на моніторинг формування та витрачання коштів місцевих бюджетів у  локальних громадах, проведення інформаційних та адвокаційних кампаній.

 

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ?

Для участі у ініціативі потрібно до 18.00 15 вересня 2014 року заповнити ОНЛАЙН-ФОРМУ (https://docs.google.com/forms/d/1tkcx-_hGO9mvlHT-X84oCzywgwVdQ529wP2bUY3HSzs/viewform?usp=send_form )

та надіслати  на адресу odesakvu@ukr.net :

1.)  Мотиваційний лист про те – чому Ваше НУО бажає взяти участь у ініціативі.

2.)  Копію свідоцтва (або виписки) про реєстрацію Вашого НУО та копію довідки про отримання НУО коду неприбутковості.

3.)  Мотиваційний лист від місцевого ЗМІ, яке готове взяти участь у ініціативі разом з Вашою організацією з аналогічним змістом та в якому буде також підтверджена готовність брати участь у ініціативі разом з Вашою організацією.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ВІДБОРУ УЧАСНИКІВ?

       Критерії відбору:

  • досвід роботи у громадському секторі або місцевій громаді, зокрема організації та проведення кампанії громадського моніторингу, інформаційних та адвокасі кампаній;

 

  • наявність мотиваційного листа-підтримки від місцевого ЗМІ про готовність брати участь у  ініціативі разом з Вашою організацією;
  • бажання та готовність реалізовувати кампанії громадського моніторингу рівня доброчесності та прозорості формування та витрачання коштів місцевих бюджетів, інформаційні та адвокасі кампанії в цій сфері;
  • відповідність формальним критеріям — реєстрація НУО в якості юридичної особи та наявність кода неприбутковості.

Для участі у проекті буде відібрано 20 коаліцій НУО + місцеві ЗМІ. При рівності всіх інших критеріїв перевага надаватиметься НУО, що мають досвід співпраці та сталі партнерські відносини із місцевими ЗМІ.

 

Про результати відбору учасників проекту буде повідомлено не пізніше 15 жовтня 2014 р.

 

ДОДАТКОВО:

 

!Участь у проекті передбачає обов’язкову участь у всіх його складових!

 

Організатори покривають транспортні витрати, витрати на харчування, проживання учасників, пов’язані із участю у тренінгах та інших заходах проекту.

     Проект «Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!» реалізується Одеською обласною організацією ВГО КВУ в партнерстві з  “Transparency International – Україна” за фінансування Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.