30 депутатів опзж залишаються на керівних посадах у парламенті, - КВУ

За даними КВУ 30 народних депутатів від забороненої партії “Опозиційна платформа “За життя” залишаються на керівних посадах у Верховній Раді України. Зокрема, займають посади голів, заступників, секретарів Комітетів Верховної Ради, а також посади керівників та співголів груп з міжпарламентських зв’язків ВР. 

На керівних посадах в Комітетах ВР перебувають:

 - О.Фельдман (секретар Комітету з питань екологічної політики та природокористування),

- Ю. Іоффе (заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг),

- М. Макаренко (заступник голови Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування),

- Г. Суркіс (секретар Комітету з питань молоді і спорту),

- Д. Ісаєнко (секретар Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування),

- В. Німченко (перший заступник голови Комітету з питань правової політики),

- Г. Мамка (заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності),

- М. Папієв (секретар Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України),

- С. Ларін (секретар Комітету з питань цифрової трансформації). 

Крім цього частина колишніх депутатів фракції опзж входять до керівного складу груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради. Так, посади керівників і співголів займають 22 депутати забороненої партії. Зокрема, працюють із такими країнами як Швейцарія, Угорщина, Туркменістан, Колумбія, Південна Корея, Куба, Норвегія, ПАР, Азербайджан, Ангола, Аргентина, Афганістан, Бельгія, Болгарія, Ботсвана, Греція, Еквадор, Ефіопія, Ірак, Казахстан, Катар, Китай. 

Показово, що співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною та керівником групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Ангола є Нестор Шуфрич, а посаду співголови групи зі зв’язків з Китаєм обіймає представник «батальйону Монако» Григорій Суркіс. 

Для депутатів від екс-опзж у парламенті створені «тепличні» умови. Але збереження керівних посад за депутатами заборонених проросійських партій – це не лише питання політичної відповідальності, а, насамперед питання національної безпеки. А дуже складні стосунки України з Угорщиною та Китаєм можуть залежати також від роботи (або повної відсутності роботи) груп з міжпарламентських зв’язків, які очолюють люди з найближчого оточення Медведчука”, – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.