КВУ пропонує дозволити участь у місцевих виборах переселенцям із зони АТО

Комітет виборців України пропонує дозволити участь у місцевих виборах переселенцям із зони проведення антитерористичної операції. Про це в ході прес-конференції «За яким законом обиратимуть місцеву владу. Головні ризики для виборів-2015» заявив Генеральний директор КВУ, Олексій Кошель.

За його словами, необхідно прийняти разовий закон щодо проведення виборів до Донецької та Луганської обласних рад. Він також наголосив, що для переселенців у всіх областях мають бути утворені спеціальні дільниці, де вони зможуть проголосувати до Донецької та Луганської обласних рад. До прикладу, у Житомирській обл., де перебуває близько 9 тис. переселенців, варто утворити 3-4 дільниці, у Києві та Київській обл., де знаходиться більше 130 тис. переселенців, – 30-40 дільниць. Найбільше дільниць має бути створено на території, контрольованій українською владою у Донецькій та Луганській обл., де проживає близько половини усіх переселенців.

Також Олексій Кошель зауважив, що вибори до Донецької та Луганської облрад мають пройти за пропорційною системою із закритими списками. Саме ця виборча система не передбачає створення виборчих округів і тому може бути застосована за існуючої ситуації.

КВУ переконаний, що такі законодавчі нововведення дадуть змогу проголосували близько 1 млн. українських громадян і дозволять отримати легітимну місцеву владу в Донецькій та Луганській обл.