Місто Шпола – основна «гаряча точка» на виборах 30 квітня, - КВУ

У місті Шпола Черкаської області зафіксовано серйозні проблеми із ходом виборчого процесу. На думку голови Комітету виборців України Олексія Кошеля, це місто є головною «гарячою точкою» на виборах в об’єднані територіальні громади, які відбудуться 30 квітня.
У Шполянській об’єднаній громаді виборчий процес супроводжується використанням «чорного піару», залякуванням кандидатів, членів виборчих комісій та підкупом виборців. Додаткової напруги ситуації додає той факт, що два основні кандидати на посаду міського голови є представниками влади і активно використовують адміністративні важелі впливу.

Системні порушення виборчого законодавства вже призвели до відставки всього складу міської виборчої комісії. Новостворена МТВК не має достатніх навичок і не проходила навчання, яке організовувала ЦВК, тому з великими труднощами входить у виборчий процес. Враховуючи, що до дня голосування залишився лише тиждень, недосвідченість і незлагодженість у роботі комісії може призвести до серйозних наслідків і навіть до зриву виборів.

Комітет виборців України закликає Міністерство внутрішніх справ України вжити необхідних заходів для недопущення порушень чинного законодавства в день виборів у зазначеній громаді. Також КВУ звертається до ЦВК з проханням надати необхідну допомогу та проконтролювати діяльність Шполянської міської виборчої комісії.