Депутати «Відродження», «Волі народу» та Опоблоку пропустили 80% голосувань упродовж сесії

Депутати «Відродження», «Волі народу» та Опоблоку пропустили 80% голосувань упродовж сесії. Про це заявив голова КВУ Олексій Кошель, презентуючи дослідження щодо підсумків роботи парламенту на прес-конференції у Львові. 

Лідерами за участю в голосуваннях ВР є три парламентські політичні сили: крім фракцій коаліції (БПП та НФ), високі показники участі в голосуваннях в «Самопомочі». У порівнянні з іншими фракціями та групами ВР депутати цих політичних сил беруть участь в більшій кількості голосувань у парламенті.

Так, упродовж 6 сесії ВРУ один депутат «Самопомочі» в середньому взяв участь у 68% голосувань (1371 із 2020 загалом), БПП – 63% (1263), НФ – 61% (1234). Тобто, депутат проголосував «за», «проти» чи «утримався».

Нижчі показники голосувань у ВО «Батьківщина» – 48% (977), РПЛ – 48% (962) та позафракційних депутатів – 34% (683).

Фактично ігнорують голосування у ВР депутати «Опозиційного блоку», «Відродження» та «Волі народу». Так, за час роботи 6 сесії один депутат «Волі Народу» в середньому брав участь лише в 24% (478) голосувань, Опоблоку – 23% (470), «Відродження» – 21% (430).

«Депутати окремих політичних сил фактично відмовилися від голосувань в парламенті. Часто це є політичним рішенням фракції чи групи, що має підкреслити її протестну риторику.  Упродовж роботи ВР ми неодноразово чули від представників опозиції про те, що вони не голосуватимуть за жодні рішення допоки парламент не розгляне їхні законопроекти чи піде на інші поступки. Фактично це є певна форма політичного шантажу, що не сприяє змістовній роботі парламенту», - зазначив Олексій Кошель.  

Найбільше голосувань із фракції БПП пропустив В. Чепинога (голосував 13 разів із 2020), із НФ – Д. Дзензерський (7), «Батьківщини» – А. Кожем’якін (325), «Відродження» - Д. Святаш (58), «Волі Народу» – В. Богуслаєв (10), позафракційних – К. Жеваго (10), Опоблоку – Є. Бакулін (0), РПЛ – А. Лозовой (690), «Самопомочі» – С. Семенченко (94).

Інформація в рамках проекту «Дослівно».