Відеодокази успішних прикладів впливу на владу для вирішення місцевих проблем

Успішний досвід реалізації 15 місцевих адвокаційних ініціатив в різних сферах з різних регіонів України громадські активісти зібрали в один відеоролик під назвою “Адвокасі в дії: відеодокази”. Більш ніж десятихвилинний відеоролик почергово розкриває основні секрети заходів “прямої дії”, інформаційної підтримки, залучення громадян та журналістів, тиску на політиків та чиновників, що в кінцевому результаті привело до вирішення конкретних локальних проблем.   

 

Більшість місцевих громад України стикається зі схожими проблемами — незаконна забудова (в тому числі зелених зон, культурних чи історичних пам'яток), різноманітні корупційні схеми “дерибану” комунальної власності, екологічні та житлові проблеми, відсутність доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями тощо. Вирішити ці питання можуть та зобов'язані місцеві чиновники, проте часто саме вони і являються головними перепонами для вирішення проблеми. Зрушити ситуацію з мертвої точки можуть громадські активісти, котрі здатні ефективно впливати на владу для вирішення конкретних питань. Прикладів таких успішних кампаній є достатньо, їх досвід може не лише навчити, але і надихнути для подальшої боротьби за інтереси громади та права її членів.

 

Одеською обласною організацією Комітету виборців України за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” протягом 2013 року в рамках конкурсу «Адвокасі в дії», було отримано 46 конкретних прикладів реалізації успішних місцевих адвокаційних ініціатив в самих різних сферах з різних регіонів України. Всі отримані історії були достойні для поширення, проте було відібрано лише 15 прикладів проведення місцевих адвокаційних кампаній, котрі збалансовані тематично та територіально, презентують успішне застосування різних механізмів адвокасі (від переговорів за “круглим столом” та роботи спільних робочих груп до мирних протестів та інформаційної “війни”). Саме ці 15 успішних історій і лягли в основу відеоролика “Адвокасі в дії: відеодокази”. Деякі з них описані більш детально, з коментарями учасників подій, інші — більш лаконічно, через можливості відеографіки. 

 

Відеоролик підготовлений Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно з телеканалом «Перший міський» в рамках ініціативи «Адвокасі в дії», розміщений на Інтернет-ресурсах організацій та партнерських сайтах, а також у соціальних мережах. Подивитися відеоролик можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=vSZW-3ZyOIw

 

Ініціатива «Адвокасі в дії» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", з метою сприяння більш широкому та ефективному застосуванню адвокації для вирішення локальних проблем в Україні.

 

Ігор Бринош, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України"