Геращенко і Железняк – найефективніші лідери фракцій у 2020 році

Комітет виборців України проаналізував роботу народних депутатів, які є головами та співголовами парламентських фракцій у Верховній Раді в 2020 році. До уваги було взято такі показники як участь в голосуваннях ВР, відвідування пленарних засідань, виступи в Раді, кількість зареєстрованих та прийнятих проектів законів.

Найвищі показники роботи серед лідерів фракцій в Ірини Геращенко з «Європейської солідарності» та Ярослава Железняка з «Голосу». Найнижчі – у Вадима Рабіновича із «Опозиційної платформи – За життя».

І. Геращенко має найвищі показники участі в голосуваннях ВР та виступів під час пленарних засідань. Упродовж року політик взяла участь в 78% голосувань, що є найвищим показником серед лідерів фракцій. Виступила 106 разів під час пленарних засідань (1-ше місце серед лідерів фракцій). Була присутня на 86-ти пленарних засіданнях (2-ге місце), зареєструвала 51 проект закону, 8 із яких було прийнято (3-те місце).

Я. Железняк відвідав всі пленарні засідання ВР впродовж року – 89 (1-ше місце). Народні депутати прийняли 16 проектів законів його співавторства (1-ше місце). Загалом зареєстрував 103 проекти законів, що також є найбільшою цифрою. Взяв участь в 74% голосувань (3-те місце), виступив у ВР 101 раз (2-ге місце).

Натомість окремі лідери фракцій фактично провалюють роботу за певними напрямками. Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія має низькі показники участі в голосуваннях Верховної Ради. За рік він взяв участь лише в 54% голосувань. Також низькі показники участі в голосуваннях у Ю. Тимошенко (40%) та Ю. Бойка (15%).

Найнижчі показники роботи серед лідерів фракцій у Вадима Рабіновича. Співголова ОПЗЖ відвідав найменше пленарних засідань (48 засідань із загалом 89), має найнижчі показники участі в голосуваннях (за рік взяв участь лише в 5% голосувань), виступив найменшу кількість разів (9 виступів за рік) та має найменші показники продуктивності законодавчої роботи (лише 2 проекти законів його авторства було прийнято).