КВУ: Погоджувальну раду необхідно перевести в закритий формат

Засідання Погоджувальної Ради ВРУ повинні відбуватися в закритому для ЗМІ режимі. Про це в ефірі 5 каналу повідомив голова КВУ Олексій Кошель.

На думку голови КВУ Погоджувальна Рада не виконує своєї головної функції, а саме планування роботи парламенту. Наразі її робота проходить в режимі політінформації, озвучення взаємних звинувачень та реагування політиків на актуальні теми. Іншими словами, лідери фракцій під час Погоджувальної Ради переважно працюють не на пошук компромісу щодо актуальних законопроектів, а на створення привабливої картинки для свого виборця.

До прикладу, в своїх виступах на Погоджувальній Раді 18 вересня лідери фракцій більшість часу критикували своїх політичних опонентів, реагували на головні політичні події минулого тижня і фактично не торкалися ключових питань порядку денного наступних пленарних засідань.

Переведення роботи Погоджувальної Ради в закритий режим сприятиме більш конструктивному діалогу між лідерами парламентських фракцій і змусить представників фракцій працювати не на імідж своєї політичної сили, а на знаходження компромісу по складних питаннях, що дозволить бодай частково наростити ефективність роботи парламенту.