КВУ повідомляє про низку фактів тиску на кандидатів

«На жаль ми змушені констатувати, що виборчий процес супроводжується низкою фактів тиску на кандидатів в народні депутати України. Лише впродовж останнього тижня спостерігачі КВУ зафіксували 6 таких фактів» - про це повідомив голова КВУ Олексій Кошель під час прес-конференції "Оцінка Комітетом виборців України перебігу виборчого процесу".

27 червня мав місце факт насильства - жорстоке побиття кандидата в народні депутати України по 160-му в.о. Артема Семеніхіна. У цей самий день було розбито фасад та облито зеленкою громадську приймальню партії "Опозиційна платформа – За життя" у м. Харків, а напередодні представники приймальні повідомляли про погрози на їх адресу. 26 червня було проведено обшук у кандидата в народні депутати Юрія Бірюкова. Раніше також мали місце два повідомлення про замінування офісу партії «Голос» в Одесі та вкидання димових шашок під час проведення зустрічі із виборцями у м.Стрий Львівського офісу. Також до правоохоронців надходили два повідомлення про замінування будівлі Центральної виборчої комісії.

За словами голови КВУ «правоохоронні органи мають провести оперативне розслідування таких фактів та публічно проінформувати про їх результати. Факти насилля і тиску - це питання як безпеки суб’єктів виборчого процесу, так і репутації держави, яка має гарантувати дотримання стандартів демократичних виборів».