КВУ: проти 10 тис. членів виборчих комісій у Криму мають бути порушені кримінальні справи

Комітет виборців України звернувся до Прокуратури АР Крим із вимогою притягнути до відповідальності та порушити кримінальні справи щодо 10 тис. членів так званих виборчих комісій, що організовують вибори Президента РФ на території анексованого півострову.

КВУ вважає, що місцеві жителі АР Крим мали б утриматися від участі в організації незаконних виборчих процесів на території Криму, а в разі відмови – нести відповідальність згідно із українським законодавством.

На думку КВУ в діях осіб, що сприяють організації виборчого процесу на території АР Крим та місті Севастополі, містяться ознаки державної зради. Зокрема, це стосується членів так званих виборчих комісій, що забезпечують організацію та проведення виборів Президента РФ 18 березня 2018 року. Їх дії підпадають під статтю 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), що карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

«Ми вважаємо, що кожен житель АР Крим напередодні голосування 18 березня має зробити вибір щодо співпраці із російською владою. Особи, які будуть залучені до виборів як члени комісій, повинні нести відповідальність згідно українських законів. Однією із мотивацій для організації виборів може бути значна фінансова винагорода: близько 2500 грн. за участь в роботі ДВК. Однак такі особи повинні розуміти, що через подібні дії на них можуть бути накладені суттєві санкції: від заборони відвідувати підконтрольні Україні регіони та неможливості отримання біометричного паспорту до кримінальної відповідальності за статтею про державну зраду», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

На тимчасово окупованій території АР Крим незаконно сформовано 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничних виборчих комісій, в місті Севастополь 4 територіальні виборчі комісії та 181 дільничних виборчих комісій.

Частина інформації щодо осіб-організаторів виборів Президента РФ в Криму доступна в мережі Інтернет на веб-сайтах відповідних виборчих комісій. До прикладу, на сторінці так званої виборчої комісії Республіки Крим (https://goo.gl/vfbFGU) та Севастопольської міської виборчої комісії (https://goo.gl/StmgmG).

Загалом мова йде про близько 10 тис. жителів анексованого Криму, що можуть бути залучені до організації виборчого процесу.