КВУ: Рада ігнорує законопроекти опозиції

Верховна Рада фактично не приймає закони, якщо серед їх авторів немає представників «Слуги народу». Про це йдеться в дослідженні КВУ: «Підсумки 2 сесії Верховної Ради».

Всього за час роботи сесії (вересень-січень) було прийнято 133 закони, із яких 114 ініціювали представники «Слуги Народу. Так, 70 законів зареєстрували народні депутати «Слуги Народу», 22 прийняті закони подав уряд О. Гончарука і ще 22 закони – Президент України В. Зеленський.

Таким чином 85% прийнятих законів були ініціативою чинної влади.

Решта 15% - це закони авторства інших фракцій та груп Ради (ЄС, «Батьківщини», «Голосу», ОПЗЖ, групи «За майбутнє», групи «Довіра», позафракційних). При цьому варто врахувати, що більшість з цих законів були розроблені та зареєстровані ще в Раді VIII скликання.

Тобто, навіть ті закони від опозиції, які все ж були підтримані – це переважно «старі» документи і без їх врахування показники законодавчої підтримки є ще нижчими.

«Одна із негативних тенденцій в роботі Верховної Ради IX cкликання – це те, що монобільшість фактично ділить закони на «свої» і «чужі». Коли до уваги береться не стільки якість законопроекту, не його актуальність, скільки просто фактор авторства – «свій» або «чужий». Це дуже негативна практика і якщо далі парламент продовжить це робити, то ми можемо отримати на виході Верховну Раду УРСР, яка просто не звертатиме увагу на будь-які ініціативи опозиції», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Як свідчить практика наявність монобільшості не стимулює фракцію влади шукати компроміси з іншими політичними силами. Формальна продуктивність депутатів «Слуги Народу» є значно вищою, аніж всіх інших фракцій парламенту. Фактично майже все, що приймає Верховна Рада – це ініціативи депутатів СН. Якщо серед авторів закону немає депутатів «Слуги Народу», шанси на його прийняття символічні», – підсумував голова КВУ Олексій Кошель.