КВУ спростовує інформацію про підкуп виборців кандидатами від «Самопомочі»

Розслідування КВУ щодо ймовірного підкупу виборців на місцевих виборах 29 квітня 2018 року не підтвердило інформацію про підкуп з боку кандидатів від партії «Самопоміч».

Так, у ході виборчої кампанії КВУ було повідомлено про отримання інформації щодо підкупу виборців з боку кандидатів від «Самопомочі» у Заставнівській об'єднаній громаді Чернівецької області. Мова йшла про роздачу продуктових наборів від імені партії.

Однак, у ході розслідування КВУ було встановлено, що особи, причетні до роздачі продуктових наборів, не мають жодного відношення до кандидатів від партії «Самопоміч». Натомість, ця інформація поширювалася з боку опонентів політичної сили. Також зазначаємо, що під час виборів у ОТГ, починаючи з жовтня 2015 року, КВУ не було зафіксовано інших фактів підкупу від цієї політичної сили.

Щодо фактів підкупу від інших політичних партій на виборах 29 квітня, то вони підтверджені як відповідними фото- та відеоматеріалами, так і оприлюдненими фактами в місцевих ЗМІ, а також відкритими кримінальними справами. Загалом за результатами виборів поліцією було відкрито 19 кримінальних справ, близько половини з яких – щодо підкупу виборців.