КВУ: В Україні необхідно заборонити мережу проросійських громадських організацій

«Сьогодні в Україні продовжують діяти десятки проросійських громадських організацій, у тому числі й тих, хто в останні роки отримував пряме фінансування з боку держави-агресора. Їх діяльність в період війни становить серйозні ризики національній безпеці» - про це в ефірі 5 каналу заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

На його думку головну групу ризику становлять громадські організації, які в роки війни з росією отримували фінансування від російського фонду «Русский мир». Цей фонд було створено указом президента путіна і він за своєю суттю є структурним підрозділом Служби зовнішньої розвідки рф. До таких організацій в Україні належать: Об’єднання співвітчизників Мирні ініціативи-розвиток (Мір), ГО «Російська школа», Руська національна громада «Русичъ» фонди «Словянські цінності», «Академія» та десятки інших.

Окрім цього, після рішення РНБОУ про призупинення діяльності проросійських партій продовжують легально існувати їхні однойменні громадські організації. Прикладами цього є ГО «Опозиційна платформа За життя», «Молодіжне крило ОПЗЖ, а також мережева громадська структура медведчука «Український вибір-право народу» - наголосив голова КВУ.

«Сьогодні легальна робота цих та інших громадських організацій може використовуватися ворогом не лише для ведення пропагандистсько-інформаційної роботи в інтересах держави-агресора, але й, не виключено, для легітимізації незаконних псевдодержавних структур» - наголосив Олексій Кошель.