Монобільшість блокує законопроекти опозиції

Комітет виборців проаналізував показники законодавчої роботи фракцій та груп Верховної Ради за час роботи останньої парламентської сесії (лютий-липень).

Всього впродовж останніх півроку було прийнято 65 діючих законів авторства народних депутатів України.

Авторами абсолютної більшості законів, 95%, стали народні депутати фракції «Слуга Народу». Із 65 прийнятих законодавчих актів підписи депутатів монобільшості присутні в 62 документах. Таким чином за останні півроку було прийнято лише 3 закони, серед авторів яких не було депутатів «Слуги Народу».

На другому місці за кількістю прийнятих законів – група «Довіра» та ВО «Батьківщина». Депутати вказаних політичних сил долучилися до розробки 20 прийнятих законів. До прикладу, депутати ВО «Батьківщина» були серед авторів законів щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами (№2024), забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною (№3695), соціального захисту медичних працівників, постраждалих від коронавірусної хвороби (№5415).

Народні депутати «Опозиційної платформи За життя» присутні серед авторів 16 прийнятих законів. Зокрема, це закони щодо основних засад молодіжної політики (№3718), здійснення габаритно-вагового контролю(№3742), надання населенню культурних послуг (№4318), переліку документів, що підтверджують громадянство (№4355) та ін.

Депутати фракції «Голос» ініціювали 13 діючих законів (зокрема, зміни до Закону "Про вищу освіту" щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти - №4489-1 та щодо соціального захисту громадян у разі настання тимчасової непрацездатності - №5187).

Депутати групи «За майбутнє» ініціювали 11 прийнятих законів.

Найменше підтриманих законів у фракції «Європейська солідарність». За півроку Верховною Радою було підтримано лише 5 законів, серед авторів яких депутати ЄС.

«У Верховній Раді IX скликання фактично ігноруються законопроекти, розроблені опозицією. Як показує практика, прийняття законопроектів, серед авторів яких немає депутатів «Слуги Народу», є рідкістю. Окремі опозиційні політики справді можуть бути серед авторів прийнятого закону, однак для цього їм потрібно долучитися до ініціатив монобільшості. При цьому підтримуються переважно не принципові документи, тоді як ключові законопроекти опозиції ігноруються», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

При підрахунку враховувалися лише діючі закони авторства народних депутатів України. Депутати різних фракцій та груп могли бути серед авторів одним і тих же законів.