На Луганщині обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори в Україні

8 липня 2015 року у Сєвєродонецьку Луганської області відбулося громадське обговорення питань удосконалення виборчого законодавства в Україні. 

Організатором заходу було Луганське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації  «Комітет виборців України» (ЛОВ ВГО КВУ) за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

В обговоренні взяли участь близько 40 експертів, які представляли органи місцевого самоврядування, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

Як повідомила заступник голови (ЛОВ ВГО КВУ) Ірина Чорнобай, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Експерт з виборчого права, тренер IFES з виборчого законодавства Богдан Бондаренко зупинився на новаціях закону про місцеві вибори, який був прийнятий  у першому читанні 18 червня  2015 р., а також на недоліках цього закону. Він закликав подавати пропозиції  щодо внесення змін до цього закону, щоб його покращити.

Радник керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Денис Денисенко розповів про ситуацію, яка склалася з діяльністю партійних організацій Луганської області у цей час, та підтримав пропорційну систему з відкритими списками, яка запроваджується новим законом.

Відбулася жвава дискусія, під час якої більшість учасників висловилися проти зміни чинного закону про місцеві вибори, та підтримали право кандидатів у депутати міськрад на самовисування. Була висловлена пропозиція спростити підрахунок голосів після голосування за рахунок використання сканування бюлетенів.

Прес-служба КВУ