Низькі показники інфікування Covid у бідніших країнах помилково пов’язують з «сумнівами щодо вакцинації»

Глобальна реакція на пандемію була помилковою та расистською, кажуть учасники кампанії, а місцеве населення помилково звинувачували в низькому рівні вакцинації. 

Учасники кампанії стверджують, що сумніви щодо вакцини використовували як привід для маскування міжнародних невдач у відповіді на Covid-19.

Справжній вплив пандемії на країни з низьким і середнім рівнем доходу невідомий через брак можливостей для тестування, особливо в сільській місцевості, йдеться в новому звіті консалтингової компанії Matahari Global Solutions.

Дослідження, яке охопило 14 країн, виявило, що непередбачувані поставки вакцин, відсутність противірусних препаратів і погане фінансування систем охорони здоров’я призвели до низьких показників вакцинації та обмежили можливості лікування пацієнтів.

Мааза Сейюм з Народного альянсу вакцин, який допоміг підготувати звіт, сказав, що люди були підведені системою, орієнтованою на заможні країни.

«Люди на глобальному півдні були покинуті. До їхнього життя ставилися як до запізнілої думки. Очікується, що місцеве населення буде звинувачувати та бути вдячним за те, які вакцини вони отримують, коли для задоволення їхніх потреб було докладено небагато зусиль. Це ще один доказ системного расизму, який перешкоджає глобальній реакції на Covid-19», – сказав Сейюм.

Всесвітня організація охорони здоров’я поставила мету вакцинувати 70% населення світу до середини 2022 року, але в той час як багаті країни швидко скупили запаси та вакцинували більшість свого населення, в інших місцях ці цілі були значно меншими.

«Протягом цієї пандемії низькі показники вакцинації в країнах з низьким рівнем доходу зручно відкидали як результат «вагань щодо вакцини». У нашому звіті це твердження є неправдивим», – сказав доктор Фіфа Рахман, головний консультант Matahari.

«Люди стикаються з цілою низкою бар’єрів у доступі до вакцин та лікування від Covid-19 – від недостатнього забезпечення вакцинами та лікуванням до недофінансування систем охорони здоров’я та поганої адаптації до місцевих потреб. Це питання справедливості».

Медичний працівник під час кампанії вакцинації 5 травня 2021 року в Гомі, Конго. Ця центральноафриканська країна отримала 1,7 мільйона доз вакцини AstraZeneca через установу COVAX під керівництвом ООН у березні.

Цифри щодо вакцини від Covid оголюють глобальну нерівність, оскільки глобальна ціль не досягнута

Читати далі

У звіті йдеться, що країни зіткнулися з низкою проблем під час розгортання вакцин, включаючи відсутність холодильного зберігання доз, проблеми з транспортуванням доз, незахищеність і неінформування заздалегідь про доставку вакцини.

«90 відсотків вакцин, отриманих станом на 31 грудня 2021 року, були введені. У 2021 році такі країни, як Сомалі, мали труднощі з передбачуваним постачанням вакцин. Справа не в неспроможності країни вакцинувати людей – це були проблеми з постачанням. Цей наратив потрібно змінити», – заявив представник ВООЗ у Сомалі доктор Мамунур Рахман Малік.

Оголошення

Подібним чином доктор Саїд Мохамуд з міністерства охорони здоров’я Сомаліленду сказав, що країну іноді лише інформували про поставки вакцин, коли вони доставлялися, і їм не вказували термін придатності.

У звіті також відзначається відсутність можливостей для тестування та наявності нещодавно розроблених противірусних препаратів і кисню, а медичним працівникам часто не платять.

Згідно з дослідженням, також існували проблеми з охопленням сільського населення або людей, переміщених через конфлікт, через відсутність засобів.

Малік сказав, що мобільне тестування в Сомалі є ключовим, оскільки дефіцит медичних працівників може охопити більше людей і проводити швидкі тести.

Багато медичних працівників, опитаних у звіті, робили подібний наголос на мобільних засобах, а також на необхідності швидкого тестування замість ПЛР-тестів, яке в деяких країнах займало до двох тижнів, перш ніж можна було повернути результати.

Надя Рафіф, головна адвокація Міжнародної коаліції з підготовки до лікування, яка була співавтором звіту, сказала, що фармацевтичні компанії повинні покращити свої послуги в країнах з низьким рівнем доходу та дозволити їм виробляти постачання на місцевому рівні.

«Інвестування у виробництво фармацевтичних препаратів у країнах з низьким рівнем доходу та максимальне використання існуючих гарантій охорони здоров’я, таких як гнучкість Trips, можуть підвищити надійність доступу до вакцин та лікування», — сказав Рафіф. «Це також може певною мірою протистояти недовірі до західних медичних продуктів, яка існує в деяких регіонах через фармацевтичну жадібність, націоналізм охорони здоров’я та спадок колоніального гніту та расистських медичних експериментів».

… оскільки ви приєдналися до нас сьогодні з Канади, ми маємо просити про невелику послугу. Десятки мільйонів повірили в безстрашну журналістику Guardian відтоді, як ми почали видавати 200 років тому, звертаючись до нас у моменти кризи, невизначеності, солідарності та надії. Понад 1,5 мільйона прихильників із 180 країн тепер забезпечують нас фінансово, роблячи нас відкритими для всіх і незалежними.

На відміну від багатьох інших, Guardian не має ні акціонерів, ні власників-мільярдерів. Лише рішучість і пристрасть надавати результативні глобальні звіти, завжди вільні від комерційного чи політичного впливу. Подібні звіти життєво важливі для демократії, справедливості та вимоги кращого від можновладців.

І все це ми надаємо безкоштовно, щоб кожен читав. Ми робимо це, тому що віримо в інформаційну рівність. Більша кількість людей може стежити за подіями, які формують наш світ, розуміти їхній вплив на людей і спільноти та отримувати натхнення вживати значущих дій. Мільйони можуть отримати вигоду від відкритого доступу до якісних правдивих новин, незалежно від їхньої спроможності за це платити.

 На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та натовп

  • Мітки: