Обмежені запаси вакцини для стримування поширення віспи мавп у Шотландії

Шотландія працює з «обмеженою пропозицією» вакцин, які захищають від віспи мавп, оскільки кількість випадків захворювання зростає.

За даними Public Health Scotland (PHS), наразі було зареєстровано 79 лабораторно підтверджених випадків захворювання, що на 10 більше за останні два з половиною тижні.

У ньому сказано, що залишкові дози вакцини проти віспи «вводяться швидкими темпами», щоб стримати випадки захворювання.

Більшість шотландських випадків були пов’язані з подорожами Лондоном або Європою та стосувалися чоловіків, які є геями, бісексуалами або мають секс з чоловіками.

Проте кожен, хто вступає в тісний контакт із людиною, хворою на віспу мавп, потенційно може заразитися вірусом.

Вакцинація може допомогти запобігти новим випадкам.

З початку епідемії у травні у Великій Британії у понад 3000 людей було діагностовано віспу мавп.

Маючи «обмежену глобальну пропозицію» вакцини проти віспи, яка також може захистити від віспи мавп, медичний директор PHS доктор Нік Фін сказав, що співробітники працюють з іншими по всій Великобританії, щоб збільшити запаси.

Доктор Фін сказав: «Решта доступних доз вводяться швидкими темпами в Шотландії, оскільки це дає найбільшу можливість стримувати поширення, хоча їх кількість все ще відносно невелика.

«PHS продовжує співпрацювати з колегами по всій Великобританії, щоб забезпечити доступність додаткових щеплень, і уважно стежить за роботою пілотних центрів в Англії, вивчаючи використання внутрішньошкірного введення вакцини».

Проводяться випробування, щоб перевірити, чи менша доза вакцини, введена у верхній шар шкіри – внутрішньошкірна вакцина – є такою ж ефективною, як звичайна ін’єкція.

Доктор Фін додав: «Якщо ви зараз не щеплені, будь ласка, переконайтеся, що ви знаєте про ознаки та симптоми, вживіть заходів, щоб зменшити ризик зараження мавпячою віспою, і зверніться за медичною допомогою, якщо вважаєте, що у вас є інфекція».

PHS раніше заявляла, що будь-хто з незвичайним пухирчастим висипом або невеликою кількістю пухирчастих виразок на будь-якій частині тіла, включаючи область статевих органів, повинен уникати тісного контакту з іншими людьми та звертатися за медичною допомогою по телефону, якщо у них є якісь занепокоєння.

 На зображенні може бути: 1 особа та текст «Monkeypox Vaccine 晶 охорони MIHICTEPCTBO здоров'я украйни свтовий банк мбрр-мар група витового банку UN P UNITED NATIONS DEVELOPMENT PROGRAMME»

 

 

  • Мітки: