Чотири голови фракцій провалюють роботу в Раді за окремими напрямками, - КВУ

Комітет виборців склав рейтинг роботи лідерів фракцій Верховної Ради. За даними КВУ окремі керівники фракцій фактично провалюють роботу за певними напрямками.

Так, чотири лідери фракцій мають вкрай низькі показники участі в голосуваннях Верховної Ради. Зокрема, Давид Арахамія («Слуга Народу») та Юлія Тимошенко (ВО «Батьківщина») пропустили половину голосувань Ради в 2021 році. За період лютого-липня Д. Арахамія та Ю. Тимошенко взяли участь лише в 45% голосувань. Ще нижчі результати в співголів фракції «Опозиційна платформа За життя»: Юрій Бойко за півроку взяв участь лише в 3% голосувань, Вадим Рабінович – в 0,4%.

Також окремі голови фракцій фактично ігнорують засідання парламентських комітетів. Вадим Рабінович взяв участь лише в 28% засіданнях Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. Юрій Бойко був присутній на 42% засідань цього ж комітету. Юлія Тимошенко була зареєстрована на 63% Комітету з питань соціальної політики.

Вадим Рабінович був офіційно зареєстрований лише на 20% пленарних засіданнях Верховної Ради, Юлія Тимошенко – 53%. Давид Арахамія, Юрій Бойко та Вадим Рабінович значно рідше за інших виступають у Верховній Раді. Так, за півроку голова «Слуги Народу» виступив лише 17 разів, співголови ОПЗЖ – 6 та 5 разів відповідно.

Сукупно найвищі результати роботи демонструють лідери фракцій «Європейська солідарність» та «Голос». Ірина Геращенко взяла участь в 80% голосувань ВР, відвідала 95% пленарних засідань, 94% засідань комітету, 65 разів виступала у парламенті, зареєструвала 39 проектів законів (1 було прийнято). А. Герасимов взяв участь у 84% голосувань, відвідав 96% пленарних засідань та 100% засідань комітету. Ярослав Железняк був присутній на 100% засідань комітету та 98% пленарних засіданнях, взяв участь в 74% голосувань, 37 разів виступав під час пленарних засідань.

Часові рамки дослідження: лютий-липень 2021 року.