Перелік округів, на яких не можуть підрахувати голоси

Поки політичні партії та кандидати святкують перемогу на виборах, у ряді округів серйозні проблеми із встановленням результатів голосування. Особливо складна ситуація в Донецькій (ОВО №59) та Миколаївській областях (ОВО №132). У Житомирській (ОВО №66) Чергівнівській (ОВО №205) та Львівській областях (ОВО №125, ОВО №121) технічні проблеми з підрахунком голосів.

В Донецькій області окружна виборча комісія №59 перестала працювати. Окремі члени ОВК ігнорують засідання комісії. На десяту ранку було призначено засідання окружної комісії, але воно так і не розпочалось. З членами ОВК, які не прийшли на засідання відсутній зв’язок.

Окружна комісія працює в дуже напруженій атмосфері. Між представниками різних політичних сил постійно виникають конфлікти. Основне протистояння розгорнулось між двома мажоритарниками – Валентином Маньком та Сергієм Сажком.

 Варто зазначити, що раніше у 59 окрузі спостерігачі фіксували на різних дільницях аномальну явку виборців. Зокрема, в с. Новопетриківка явка на трьох дільницях суттєво відрізнялась. Якщо в ДВК №140113 явка склала 48,85%, то на дільницях №140114 та №140115 – 73,98% та 77,03% відповідно. Більше того, протоколи від ДВК, які розташовані у Великій Новосільці, надходять до ОВК дуже повільно. Зокрема, з чотирьох дільниць у цьому населеному пункті документи надала лише одна, хоча саме тут знаходиться окружна комісія. На цьому окрузі також було зафісковано вкидання бюлетнів. Після завершення голосування в присутності спостерігача один з членів ДВК №140089 вкинув бюлетені до скриньки під час її відкривання.

Суттєві проблеми з підрахунком голосів і в іншому окрузі на Донеччині (ОВО №50). У Димитрові був зафіксований факт вкидання бюлетенів. За словами очевидців, до дільниці №140754 під час підрахунку голосів приїхала група військових. Вони вивели з приміщення ДВК усіх спостерігачів, журналістів, а також членів комісії, мотивуючи це тим, що дільниця замінована. Після того, як військові залишили дільницю, спостерігачі зафіксували, що у скриньках для голосування стало набагато більше виборчих бюлетенів.

На цьому окрузі також зафіксована аномально висока явка виборців. Надзвичайно висока явка спостерігається на кількох ДВК в місті Димитрів. Наприклад, на дільниці №140753 явка виборців склала рекордні 90%. При цьому, на дільниці №140752, яка знаходиться за тією ж самою адресою, явка склала 75,67%, що теж є дуже високим показником.

Загальна явка виборців у Димитрові склала – 75,7%. Натомість, явка у інших містах даного округу вдвічі нижча. Зокрема, в Добропіллі вона складає – 38,3%, в Білецькому – 39%, в Білозерському – 35,62%.

Фальсифікація виборів також відбувається на Миколаївщині. В ОВО №132 (м. Первомайськ) окружна комісія саботує підбиття підсумків голосування. У серверній відбувається фальсифікація, яку покриває більшість членів ОВК. Голоси кандидатата в народні депутата Корнацького приписують іншим кандидатам. За ніч в систему "вибори" введено лише 2% даних, хоча ОВК давно прийняла всі 100% протоколів. Голова ОВК Зосімов на світанні намагався втекти з печаткою. Печатку відстояли, але голова таки втік на "швидкій допомозі". Порушено кримінальне провадження, в ОВК міліція і слідчі, але фальшування триває. Наразі стало відомо про те, що голова і секретар склали свої повноваження. Для відновлення роботи комісії ЦВК має негайно замінити її склад.

У Житомирській, Чергівнівській та Львівській областях технічні проблеми з підрахунком голосів. В ОВО № 66 (м. Малин) постійно виникають проблеми з інтернетом. Дані вносять повільно, оскільки сервер постійно зависає. В ОВО № 205 (м. Чернігів) комісія надзвичайно прискіпливо ставиться до протоколів ДВК та їхньої документації. Лише близько 15-20 ДВК здали протоколи без уточнень. У Львівській області в ОВО №121 (м. Дрогобич) на дільниці № 461717 – можливий перерахунок голосів (відповідно до поданої скарги «Батьківщини»). В ОВО №125 (м. Старий Самбір) на дільниці №461777 – вибори взагалі можуть визнати недійсними, оскільки не вистачає понад 10% бюлетенів. Окрім цього, на даному окрузі постійні проблеми із роботою сервера.