Підсумки року: де-факто в монобільшості лише 217 депутатів

Голосами монобільшості за рік було прийнято лише 19% законів.

Комітет виборців проаналізував показники голосувань народних депутатів фракції «Слуга Народу» у 2021 році.

За даними КВУ станом на сьогодні до складу монобільшості де-факто входить 217 депутатів, які систематично підтримують рішення Верховної Ради. При цьому офіційно у фракції 242 народні депутати. Внаслідок такої ситуації монобільшість фактично не має можливості самостійно ухвалювати рішення.

Упродовж 2021 року депутати «Слуги Народу» прийняли власними силами, коли проголосувало 226 і більше депутатів фракції, лише 19% законів. При голосуванні за решту законів «Слуга Народу» забезпечила менше голосів, ніж було необхідно для ухвалення рішення. До прикладу, із 136 законів, ухвалених в період останніх півроку, «Слуга Народу» самостійно забезпечила 226 голосів лише за 32 закони.

При цьому варто врахувати, що абсолютна більшість законів були ініційовані самими членами провладної команди: Президентом, урядом, народними депутатами «Слуги Народу».

Також КВУ відзначає, що, починаючи з вересня, суттєво зросла залежність монобільшості від підтримки депутатських груп «Довіра» та «За майбутнє». При цьому підтримка рішень Верховної Ради з боку решти депутатських фракцій, навпаки, зменшилася. За даними КВУ прийняті закони, як правило, підтримували 15 із 20 депутатів групи «Довіра».

«Партійні скандали та непопулярні рішення посилили розкол всередині «Слуги Народу». Упродовж року з фракції було виключено низку народних депутатів. Однак й від депутатів, які досі є членами фракції, керівництво фракції часто не може отримати необхідної підтримки для прийняття рішень. В результаті посилилася залежність монобільшості від голосування депутатських груп. Упродовж останніх півроку важко знайти голосування, де б «Слуга Народу» самостійно прийняла рішення без підтримки депутатів цих політичних сил», - зазначив голова КВУ О. Кошель.  

Всього в 2021 році законами стали 254 документи.