По законопроекту щотижня: КВУ назвав депутатів-рекордсменів Ради

Комітет виборців України проаналізував показники законодавчої роботи Верховної Ради, визначивши депутатів, які подають найбільшу кількість законопроектів. За даними КВУ окремі народні депутати демонструють надвисокі показники реєстрації законопроектів, реєструючи нові проекти законів фактично щотижня.

Серед ТОП 10 депутатів, які зареєстрували найбільшу кількість законопроектів:

1. Наталія Королевська («Опозиційна платформа За життя») – автор 240 законопроектів;

2. Юрій Солод (ОПЗЖ) – 221 законопроектів;

3. Галина Третьякова («Слуга Народу») – 178 законопроектів;

4. Данило Гетманцев («Слуга Народу») – 177 законопроектів;

5. Михайло Цимбалюк (ВО «Батьківщина») – 173 законопроекти;

6. Дмитро Любота («Слуга Народу») – 172 законопроекти;

7. Сергій Гривко («Слуга Народу») – 164 законопроекти;

8. Юлія Тимошенко (ВО «Батьківщина») – 154 законопроекти;

9. Георгій Мазурашу («Слуга Народу») – 151 законопроект;

10. Ярослав Железняк («Голос»), Лариса Білозір («Довіра») – 145 законопроектів.

Загалом тридцять сім народних депутатів за півтора роки роботи Верховної Ради стали авторами вже понад 100 законопроектів.

«Варто відзначити різноманітність тематики законопроектів, які подають народні депутати. До прикладу, Н. Королевська є членом Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, але при цьому подає законопроекти на тему сільського господарства, виконання Мінських угод, освіти, грального бізнесу, законодавства про референдуми. Схожа ситуація й в інших депутатів-рекордсменів», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Проблема полягає не стільки в кількості законопроектів, скільки в їх якості. Більшість документів подаються депутатами без належного професійного обговорення на стадії розробки законопроекту. В результаті законопроекти часто є неякісними, що призводить до проблеми законодавчого спаму. Депутати часто зловживають можливостями для реєстрації законопроектів, подаючи десятки малозмістовних ініціатив. Попри те, що більшість з них фактично не мають шансів бути ухваленими, в такий спосіб парламентарі можуть звітувати перед виборцями про свою законодавчу «ефективність», – додав О. Кошель.

В цілому за час роботи ВР IX скликання народні депутати зареєстрували 2 997 проектів законів.