«Слуга народу» заявила, що досі формує звіт по витратах на президентське опитування

Політична партія «Слуга Народу» досі не відзвітувала про витрати на президентське опитування («5 питань від Президента України»), проведене рік тому під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

18 жовтня 2021 р. у відповіді на запит Комітету виборців в «Слузі Народу» повідомили, що «підготовка звіту партії перебуває в процесі формування». Рік тому «Слуга Народу» заявляла, що профінансує президентське опитування і відобразить всі витрати у фінансовому звіті, який подається в НАЗК. Відповідний звіт досі не було подано.

Комітет виборців відзначає, що формально неподання фінансового звіту партії не суперечить чинному законодавству через зміни, ухвалені Верховною Радою. У квітні 2020 року народні депутати ухвалили зміни до Закону «Про політичні партії в Україні», якими надали партіям легальні механізми для неподання звітів. Зокрема, передбачено, що звіти партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру мають бути подані після закінчення в Україні карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

«Минулого року, на початку пандемії коронавірусу, політичні партії отримали легальну можливість не звітувати про свої витрати. В результаті впродовж останніх півтора роки партії фактично перестали звітували перед НАЗК. Зокрема, досі не було подано фінансові звіти щодо витрат партій на місцеві вибори 2020 року, в тому числі, не було подано звіту політичною партією «Слуга Народу», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Останній звіт партії «Слуга Народу» було подано в ІІІ кварталі 2020 року. Партія не подала жодного звіту в 2021 році.

За оцінкою КВУ на разі не існує об’єктивних причин для відтермінування подачі фінансової звітності. Комітет виборців України закликає Верховну Раду невідкладно внести зміни до закону «Про політичні партії в Україні» та повернути норми щодо звітування політичних партій.