Сьогодні в 19 областях України проходять перші вибори в ОТГ

У неділю, 30 квітня, в 47 об’єднаній територіальній громаді відбуваються перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Вибори проходять у 19 регіонах України: Вінницькій, Волинській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

За кількістю осіб, що обираються, вибори 30 квітня – одні з наймасштабніших в Україні за останні два роки. Всього виборці обиратимуть понад тисячу депутатів місцевих рад (242 – депутатів міських рад, 230 – селищних, 634 – сільських) та 47 голів громад (9 – міських, 9 – селищних, 29 – сільських).

Після голосування 30 квітня в Україні буде 414 об’єднаних громад, в яких вже відбулися перші вибори.

Нагадаємо, що раніше КВУ фіксував проблеми із ходом виборчого процесу в Чернігівській, Черкаській та Закарпатській областях. Зокрема, на Чернігівщині мали місце випадки непрямого підкупу виборців, на Черкащині – прояви адміністративного ресурси та проблеми в роботі комісії, на Закарпатті – криміналізація виборчого процесу.