Світ стежить за суперечливою стратегією вакцинації із третьої дози Ізраїлю

Будучи одним із регіонів, де на початку розпочалася потужна кампанія з вакцинації, ізраїльські відділення COVID-19 навчили лікарів у всьому світі важливих уроків щодо вакцин, але останнє рішення країни ввести треті дози було суперечливим.

Сучасні фактичні дані свідчать, що вакцини надзвичайно добре запобігають серйозним захворюванням.

І головне повідомлення-невакциновані все ще платять найбільшу ціну, коли заражаються COVID-19.

«Деякі пацієнти, які не щеплені, вирішили цього не робити,-розповіла CTV News Хава Герднер, медсестра з Ізраїлю. "І їх приймають сюди, і вони всі на кисні".

Вона сказала, що коли вона бачить молодших пацієнтів, вона знає, що якби "вони були щеплені, їх, можливо, не було б тут, тому що вони могли мати набагато легший випадок".

Вона додала, що в лікарні багато ліжок займають молодші пацієнти, які в іншому випадку не були б госпіталізовані, якби вони були щеплені та заразилися COVID-19.

Але загроза варіанту Дельта та зростання кількості випадків в Ізраїлі змушують владу вживати нових заходів.

Люди з двома вакцинами все ще хворіють на так звані проривні інфекції.

Половина хворих у лікарні Хадасса в Єрусалимі подвійно вакциновані, і ця статистика менш дивна, якщо врахувати, що понад 60 відсотків населення повністю вакциновані.

Персонал повідомляє, що вакциновані пацієнти, які потрапляють до лікарні, виглядають краще.

"Я думаю, що це менш інтенсивно, і пацієнти менше хворіють", - сказав Герднер. «Є, безумовно, дуже хворі люди, але я думаю, що суми різні. Тож, безумовно, ми можемо відчути різницю у вакцинованих пацієнтах ».

"Вакциновані пацієнти, яких я лікував, зазвичай виходили з відділення інтенсивної терапії приблизно через три дні. Невакцинованим пацієнтам знадобився тиждень або два, поки вони не стабілізувалися",-розповіла Яель Хавів-Ядід, завідувач відділення критичної допомоги Медичного центру Шеба поблизу Тель-Авіва. Reuters.

Тим не менш, група, яка наповнює інтенсивні відділення, - це переважно люди похилого віку, і це люди похилого віку з хронічними захворюваннями - адже навіть після двох щеплень лабораторні тести показують мало захисних антитіл у цій групі.

Доктор Дрор Меворач керує відділенням COVID-19 у цій лікарні, і сказав, що за останні півроку у них стало набагато краще.

"Наразі у нас близько 40 пацієнтів", - сказав він. «І я можу вам сказати, що у січні у нас було 200 пацієнтів. Тому нам набагато краще »

Близько 30 пацієнтів борються з важкими станами.

«Цікаво те, що ті, [які перебувають у відділенні інтенсивної терапії], які були вакциновані [це], є досить старими людьми з великим походженням та захворюваннями, і насправді я думаю, що значна частина з них дійсно не усвідомлювала вакцинацію і не розробила відповідь антитіл на вакцинацію через походження, захворювання та вік ", - сказав він.

Лабораторні тести в Ізраїлі показують, що літні пацієнти з хронічними захворюваннями мають мало, якщо взагалі, антитіл від щеплень.

"Багато людей, які надходять до лікарні, мають або низьку [кількість] антитіл, або взагалі не мають антитіл", - сказав Меворач. "Отже, зрозуміло, що вони не справили імунну відповідь на вакцинацію, або ефект не знизився через п'ять, шість місяців".

Це є однією з причин, чому Ізраїль запускає нову програму, яка пропонує третій прискорювальний прийом молодим та літнім людям для посилення імунної відповіді.

Ізраїль спочатку оголосив, що зробить третю вакцинацію людям старше 60 років, але протягом наступних тижнів розширив вікову категорію, розширивши її на тих, кому виповнилося 30 років на початку цього тижня.

Минулого тижня Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що вважає, що наявні дані не підтримують посилювальних заходів для населення в цілому.

Меворач сказав, що вважає, що треті дози вакцини необхідні особливо людям похилого віку та особам з високим ризиком.

"Тепер ми вважаємо, що ми повинні дати це фактично всьому населенню", - сказав він.

Випадок Ізраїлю ґрунтується на переконанні, що інфекція варіанта Дельта зазвичай супроводжується високим вірусним навантаженням.

«Ми знаємо, що вірусне навантаження варіанту Дельта приблизно в 1000 разів більше, ніж значення Альфа. І тому вам потрібно більше антитіл для боротьби з вірусом ", - сказав Меворач.

Цей план вакцинації зараз є частиною глобальних дебатів щодо того, чи мають країни з високою вакцинацією пропонувати третю дозу своєму загальному населенню, ідея, яка отримала різку критику з боку міжнародного співтовариства, враховуючи, що багато країн з низьким рівнем доходу все ще борються за перші дози.

І немає доказів того, що треті дози необхідні кожному, кажуть багато вчених.

"Коли ви даєте здоровим людям бустер, це дійсно повинно керуватися клінічними даними", - сказала CTV News доктор Амеш Адаля з Центру охорони здоров'я Джона Хопкінса.

"І ці клінічні дані дійсно повинні вказувати на ерозію здатності вакцини [запобігати] серйозним захворюванням, госпіталізації та смерті, а не тільки рівень антитіл, не тільки рівень проникнення інфекції, але й серйозну хворобу - тому що саме для цього були розроблені вакцини. робити ".

Він зазначив, що дані дають зрозуміти, що вакцини дуже ефективні для обмеження важких захворювань та смерті. Рівні антитіл у тих, хто вже перебував під найбільшим ризиком зараження вірусом, - у людей похилого віку та з ослабленим імунітетом - можуть не забезпечити найсильнішої підтримки у прийнятті політичних рішень, які прагнуть додати щеплення до всього населення.

Він додав, що, коли CDC рекомендував третю дозу для людей з імунодефіцитом, вони використовували дані про антитіла, а також клінічні дані, які показують, що ті, хто має імунодефіцит, "складали від 40 до 45 відсотків тих, хто був госпіталізований з проривними інфекціями", щоб підтримати це вгору.

"Я думаю, коли ви дивитесь на траєкторію пандемії, введення третіх доз у сильно вакцинованих людей, ймовірно, має незначну цінність, коли справжньою проблемою має бути надходження перших доз до людей у ​​всьому світі, тому що це дійсно стане перемістити нас повз цієї пандемії ", - сказав він.

Прискорювальні знімки можуть мати сенс для вразливих груп, які піддаються більшому ризику, таких як літні люди та особи з імунодефіцитом.

"Однак для загального здорового населення, якщо вони заражаються проривною інфекцією, це, ймовірно, буде легким, подібним до звичайної застуди", - сказав він. "І я не знаю, що є велика користь у запобіганні вакцинованим людям захворіти на дуже, дуже легкі захворювання, коли основну траєкторію цієї пандемії ведуть люди, яким не вистачає третьої дози, але їм бракує першої та другої доз. ”

Європейські країни зараз пропонують тільки щеплення людям похилого віку або тим, у кого основне захворювання.

Але США йдуть за зразком Ізраїлю і оголосили про план, щоб розпочати все населення з початку вересня, якщо минуло вісім місяців від їхнього другого пострілу.

Вчені з Канади поки не вважають, що тут потрібні треті прискорювачі для здорових.

"У нас є докази того, що імунітет проти легких захворювань слабшає", - сказала доктор Еллісон Макгір, експерт з інфекційних хвороб зі Школи громадського здоров'я Далла Лана. "Наш захист від важких захворювань у всіх дослідженнях досі тримаюся дуже добре ".

Хоча колись треті дози можуть стати реальністю для населення в цілому, багато експертів вважають, що країни з високою вакцинацією не повинні турбуватися про це зараз, коли так багато регіонів мають низький рівень вакцинації.

"Мільйони і мільйони людей у ​​всьому світі, включаючи медичних працівників, ... [не] щеплені",-сказала вона. "Це місця, де набагато більше інфекцій. Набагато більше нещеплених. Вони становлять набагато більший ризик ».

Але Ізраїль явно не ризикує, і їхнє рішення запропонувати своєму населенню треті дози - це експеримент, який так чи інакше повідомить решті світових рішень про рух вперед.

А Герднер, працюючи на передовій, попереджає, що ніхто не повинен недооцінювати вірус.

"Сподівайся на краще, але чекай на гірше", - сказала вона. "Безумовно, обов'язково продовжуйте вакцинацію. Я був тут у першому, другому та третьому раундах [COVID-19]. І є четвертий раунд, але він інший ».

Джерело: https://www.ctvnews.ca

  • Мітки: